Jump to content
php.lv forumi

Datubāzē latviešu valoda ķeburos


mediabox

Recommended Posts

Uzliku saitam utf-8 kodējumu, kad pievienoju tekstus tad nav ķeburu ir ok uzrādās ar garumzīmēm un viss strādā, bet kad pievienoju komentārus tad gan ir ziepes :) tie lapā uzrādās apmēram šādi, ''ÄÄÄÅ¡Å¡Å¡ÄÄ '' oriģināli ''āšāšāšāšāā'' ok es domāju ka datubāzē vajag nomainīt valodu nomainīju pret utf-8 sākumā bija standartā latin1_swedish_ci, bet kad nomainīju nekādu izmaiņu nebija, kur varētu būt problēma?

Edited by mediabox
Link to comment
Share on other sites

Tik tālu tiku ka atradu kodā vainu, lieta saistīta ar html_entity_decode, uzliku html_entity_decode($Comment) tagad man dažas garumzīmes parādījās, bet vēl jo projēm ā, ķ, ļ garumzīmes komentāros nav. Pamainīju saitam valodu uz (Windows-1257) tad komentārus pievienojot tie sāka rādīt ar garumzīmēm, bet atkal lang.ini kas atbild par lapas latviskošanu, rāda ķeburos, mēģināju to enkodēt un izņemot (utf-8) un citus kodējumus, bet neveicās, garumzīmes nav kopā ar saita valodu kuru pamainīju uz (Windows-1257) nesaskan, ir tā vai nu komentāri rādās ar garumzīmēm vai atkal lapas teksts ķeburains, vai arī lapas teksts ar garumzīmēm un komantāri ķeburos.

 

Atradu interesantu funkciju iespējams te jāieliek pie preg_replace skaitļi un varētu komentāri rādīt pareizi.

 

if(!function_exists('html_entity_decode')){

function html_entity_decode($string) {

// replace numeric entities

$string = preg_replace('~([0-9a-f]+);~ei', 'chr(hexdec("\\1"))', $string);

$string = preg_replace('~([0-9]+);~e', 'chr(\\1)', $string);

// replace literal entities

$trans_tbl = get_html_translation_table(HTML_ENTITIES);

$trans_tbl = array_flip($trans_tbl);

return strtr($string, $trans_tbl);

}

 

Jāiet gulēt visu nakti noņēmos, nervi čupā :))

Link to comment
Share on other sites

Es pamēģināju encodēt lang.ini, uzliku saita valodu (utf-8) un datubāzei, tad viss ok, bet pievienotie komantāri rādās bez garumzīmēm.

 

Pamēģināju uzlikt (Windows-1257) gan uz lang.ini un uz saitam, komantārus tad var pievienot ar garumzīmēm, bet lang.ini kas ir latviskotais saita fails, met laukā latviešu vārdus ar ķeburiem.

 

Varbūt ieteiksiet kādu labu softu ar kuru var encoding text failus (Windows-1257) formātā?

Link to comment
Share on other sites

php pusē ar header() uzseto encodingu.

html'ā ar meta tagu uzseto encodingu

mysql'ā tabulam/fieldiem pareizu collation

pirmais kverijs ko sūti uz mysql ir set names <encoding>

 

man parasti pietiek ar šiem lai nerādītos nekur ķeburi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...