Jump to content
php.lv forumi

php un interbase/firebird


darksign

Recommended Posts

Sveiki!

Man te dikti davajadzeejaas piekonnekteeties caur php pie jau esoshas vecas interbase (laikam 1.5v) datubaazes.

 

Mekleejos googlee, bet neko daudz jeedziigu neatradu... :/ Tiku vismaz pie ibase_connect() funkcijas ar googles tantes paliidziibu, dabuunot nepiecieshamaas dll biblioteekas utt... uzstaadot uz sava windows kompja..

 

Bet kad saaku konekteeties, tad izmet error, ka connection refused by server.. vai kaut kas tamliidziigs. :/

 

Tad nu domaaju visu padariishanu paarnest uz serveri, un tur konekteeties kaa pie localhost (tur ir arii kaut kas uz JAVA saprogrammeets, un no JAVA pie interbase iet bez probleemaam, tapeec zinu ka interbase un serveris ir ok), bet tur ir linux (iespeejams redhat, vai centos -- kaa linuxii var pastiities preciizu versiju, kaads vareetu ieposteet komandinju) un php 4.2.2 versija bez php-interbase atbalsta.

 

Taa kaa esmu uz linux shajaa jomaa iesaaceejs, varbuut kaads var paliidzeet un pateikt, kaa var pieinstaleet tai pashai php versijai klaat php-interbase moduli? (kaut kaadus tur *.so failus...)

 

un vai veel kaut kas ir jaapiekonfiguree!?

 

buutu prieciigs par jebkaadu atsauksmi shajaa jautaajumaa... :))

Link to comment
Share on other sites

p.s. no windows kompja ar kaut kaadu tur EM Interbase Manager arii var bez probleemaam piekonnekteeties tai datubaazei, bet no php netieku klaat, kapeec taa?

 

un veel, varbuut kaads zin, kaa var noraadiit custom portu konekteejoties? izmeeginaaju, gan 192.168.10.10:/opt/datubaze/fails.gdb

gan arii 192.168.10.10:3050:/opt/datubaze/fails.gdb bet nekaa :?

Link to comment
Share on other sites

ibase_pconnect('hosts.lv/3051:/db/path/datab.fdb',  'SYSDBA',  'masterkey',  'utf8');

 

3051 - ports

 

Uz Linux ātru roku kompilēt būtu apmēram šādi:

1) novelc PHP sourci tādai versijai kāda ir uz servaka

2) atzipo, cd ext/interbase

3) palaid `phpize` skriptu

4) ./configure --with-interbase=/opt/firebird

5) make

 

Ja viss čiki, tad iekš modules jābūt interbase.so

Link to comment
Share on other sites

sit kaut vai nost, bet tas process neiet... :(

 

visu laiku bija man EM SQL Manager 2008 for Interbase/Firebird un tas konekteejaas no shii pasha pc pie taa servera bez probleemaam... tad saaku meegjinaat ar to php (man uz pc staav denwer paka, no denwer.ru) taa kaa nebija tas php_interbase.dll, tad nokachaaju normaalu php versiju no php.net, panjeemu tikai to dll failu un piemetu denweram klaat, pieliku pie php.ini, nu un ibase_pconnect() funcijas paraadiijas.

 

gds32.dll ar versiju 6.0.1.0 staav system32 mapee.

 

radaas veel viena probleema, kameer centos no taa php, sanaaca taa ka apace nojaucaas :( tagad met erroru un peec 30 sec. izsleedzas aaraa.

 

bet ar to linux veel iisti netiku skaidriibaa kas un kaa.. (zinu tikai ka toc ir redhats virsuu) ceru veel joprojaam no cita pc piesleegties...

 

 

lūk arī apache errors:

 

(OS 10048)Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normaly permitted. : make_sock: could not bind to address 127.0.0.1:80 
Unable to open logs 
Note the errors or messages above, and press the <ESC> key to exit. 26...

 

mekleejot googlee atradu ka vienam bija taada probleema, bet shamais to atrisinaajis uzliekot denwer paku, bet man jau taada paka staav .. pie tam divas, php5.1 un php5.2, nezinu kaa vinjas atinstaleet, varu servisus apstaadinaat... to arii meegjinaaju.. kaut gan man pasham uz portatiivaa arii staav abas denwer pakas, bet nekaadu apache probleemu nav... :? kaa sho te var izlabot, lai tas apacis dziivotu?

Link to comment
Share on other sites

Ja ar kautkādu softu var pieslēgties pie interbase, tad arī ar (pareizi nokonfigurētu PHP vai Apache+PHP) arī jāvar.

 

(OS 10048)Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normaly permitted. : make_sock: could not bind to address 127.0.0.1:80 
Unable to open logs 
Note the errors or messages above, and press the <ESC> key to exit. 26...

 

Izskatās, ka apache jau ir palaists, tāpēc otrreiz palaist nevar.

 

Paprovē uztaisīt elementāru ibase_pconnect PHP skriptiņu un palaist to no comandrindas.

 

P.S.

Wtf ir denver paka - nezinu :)

Link to comment
Share on other sites

mēģinot no komandrindas parasts php failiņš ar echo "hello" aiziet, bet uz ibase_connect bļāva ka nav tādas funkcijas... palaižot atsevisķi konsolē php.exe viņš bļāva ka nevar ielādēt ext mapē esošos moduļus, turklāt pamanīju ka viņš grib ielādēt viņus ar nepareiziem slashiem, līdz ar to nevar viņus atrast ( /usr/local/php5\ext\... - līdz ar to visas problēmas...)

 

turpināju meklēt netā kā to apaci salabot, atradu arī vienā vācu forumā :))

 

rezumē: ja kādam tāda pati problēma, tad vienkārši pasties vai nav uz datora skype, winamp remote, vai kaut kas taml... kas varētu piesavināties apache darbībai nepieciešamos portus... un tos vienkārši izslēgt, izņemt no startup utt. un vēlāk pārkonfigurēt uz citiem portiem :)

pastīties esošo situāciju var ar netstat -ao komandiņu konsolē :)

 

tagad beidzot man apache iet kā nākas :))

 

 

un pirmajā mēģinājumā arī konekcija ar interbase izveidojās :))

 

 

tnx marrtins par palīdzību :))

Edited by darksign
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...