Jump to content
php.lv forumi

Galerija


eregi

Recommended Posts

Tā, itkā esmu izveidojus galeriju, kura sastāv no vienas tabulas un vienkārša kvērija, pašreizējā tabula izskatās šādi -

| Id | Pic | Userid | Txt | Ip | Date

Pašlaik es tās bildes vienkārši izvadu, bet nolēmu, ka vajag 'galeriju' sistēmu.

 

Tātad nevaru izdomāt, kā to veidot, itkā bija variants, ka vienkārši šai tabulai pievieno vienu row'u, piem | Galleryname | ( kurā glabātos kopīgs galerijas nosaukums) un pēctam ar kaut kādu kvēriju ( kādu es pašlaik ceņšos izdomāt, bet nesanāk) izvilkt no katras galerijas izvilkt pēc kopīgajiem nosaukumiem jaunāko bildi.

 

Otrs variants, veidot divas tabulas, viena Galerijas otra bildes iekš tabulas 'Galerijas' turēt Galerijas id,nos,date un tad bilžu tabulā turēt kādu sasaisti ar Galerijas id..

 

Tātad lūdzu iesakiet, kuru no šiem variantiem izmantot - ar vienu tabulu, vai ar divām? Izskatās, ka 'drošāk && vieglāk' būs ar divām tabulām.

 

Vajadzētu arī kādu qvērija paraugu, kurš atlasītu tik pa vienam vajadzīgam ierakstam, piem

| Id | Nosaukums |
| 12 | viens_nos |
| 13 | otrs_nos |
| 14 | viens_nos | 
| 15 | otrs_nos |

un tad vajag kādu kvēriju, kurš atgrieztu šādu rezultātu -

14 15

doma tāda, lai atgriež jaunāko ierakstu, bet tik, lai ir kopīgs rows, vajadzēs to galerijas main bildes noteikšanai.

Edited by eregi
Link to comment
Share on other sites

andrisp -

 

aptuveni tā

| 1 | a |
| 2 | b |
| 3 | c |
| 4 | a |
| 5 | b |
| 6 | c |

un tad, lai izvada 

4 5 6

Es pat īsti nezinu kā izskaidrot, apsties, kādu sakarību Tu tur redzi, tiešām, kaut kā jocīgi, bet nezinu kā izteikties.

 

 

nu aptuveni tā, ka viņš sabāž visus tos burtiņus 'grozā' piem groziņā - a ( 1un 4) groziņā b (2 un 5) un groziņā c (3 un 6) un tad no šī groziņa viņš izvelk pašu jaunāko skaitli, 4, 5, 6. Tie groziņi domāti takā galerijas, un skaitļi kā bildes.

Edited by eregi
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...