Jump to content
php.lv forumi

Palīdziet izveidot


eM^

Recommended Posts

Stāstīšu visu kas uz sirds.

Veidoju jaunu lapu un šoreiz taisu to nevis ar <TABLE> tagiem, bet ar <DIV>, jo domāju, ka tā varētu būt pareizāk un labāk (varbūt tā nemaz nav). Lapai ir Galvenais DIVs un tam sānā ir DIVs, kuram fonā ir bildīte ar gradientu (lai izskatītos smuki). Galvenajam DIVam iekšā ir logo DIVs, zem tā navigācijas DIVs un vēl zem tā DIVs, kurā būs teksts, tam blakus DIVs, ar kura palīdzību vēlos tādu, ka starplīniju (fonā viņam ir bildīte) un vēlviens DIVs sānā kur būs dažādi linki un teksts.

Gavenais DIVs ir 100% augsts (lai lapai apakšā nebūtu fons). Logo DIVs ir 100px augsts, navigācijas DIVS ir 20px augsts un zem tā esošie 3 DIVi ir 100% augsti (lai būtu līdz pašai apakšai). Galvenajam DIVam pievienoju display:table; lai iekšējie DIVi nelīstu pāri viņam. Sāna DIVs kuram fonā ir gradienta bildīte arī ir 100% augstums (arī lai stieptos līdz pašai apakšai).

 

Problēmas:

*Sāna DIVs ar gradientu stiepjās tikai 100% no browsera loga, bet ja ir teksts kas lapai liek lietot scroll, viņš nebīdās līdz pašai apakšai ne FF ne IE.

*Galvenais DIVs FF nestiepjas tālāk par tekstu, bet lapu tāpat var ar scroll pabidit vel uz leju (kautgan nevajadzētu, jo teksts nav tik daudz uz leju), bet IE taspats, tikai DIVs ir pastiepies uz leju.

*IE DIVs kā starplīnija nestiepjās vispār uz leju (kautgan ir 100% augstums), bet FF ir tā kā vajag.

 

HTML kods

CSS kods

 

Cerams esmu izskaidrojis saprotami (tas bija grūti) un gaidu adbildi no palīga. Droši sakiet, ko daru ne tā ka vajag.

Paldies jau iepriekš par palīdzību.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt varēji jau ielikt kāda sakarīgākā lapā to visu,

jo paste.php.lv nav diezko piemērots html

 

http://www.webdevout.net/test?01

http://www.webdevout.net/test?01&raw

  • Ar DIV'iem taisīt nav 'pareizāk', bet gan 'pareizi'.
  • Kāpēc tev kaut ko vajag līdz pašai apakšai ?
  • IE6 nemāk display: table .. un kāda jēga tev no div-iem, ja jau tu vienkārši centies nomaskēt tabulu ?
  • To sāna navigāciju ir semantiski pareizi veidot ar neakārtotu sarakstu ( <ul> ) , nevis ar tādu marasmu ka <span> ar ietvertiem <br />
  • Ja elementam ir norādīts display: block tad tam nevajag papildus norādīt platumu°, tas jau būs 100% plats.
  • .. un no tava apraksta tā arī nevarēja saprast, ko tu gribi panākt

Link to comment
Share on other sites

Labi, paldies tev par nelielu apskaidrojumu, tagat mēģināšu pastāstīt precīzāk.

Man vajag, lai ir Augšpusē lauks, kur ir logo(800x100), zem tā navigācija (800x30), tālak zem navigācijas 3 kolonas. Viena kurā būs teksts(lai ir lidz loga apakšai - augstums 100% un 400px plats), blakus tam vertikālu līniju(5px platu un arī līdz pašai apakšai) un vel blakus lauks kur būs navigācija(245px plats un arī lidz apakšai). Un tam visam sānā lai ir 10px plata līnija līdz pašai apakšai (gribu ielikt bildi tā lai panāktu kko līdzīgu ēnai).

 

Tam tekstam un <br /> nebija nekāda sakara ar to ko es vēlos. Tas bija tikai lai varētu redzēt galveno problēmu.

 

Cerams kāds var palabojot manu kodu panākt augstāk rakstīto.

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu nekads profs sava muza esmu uztaisijis tikai paris likas lapas bet iesaku pec lapas projektesanas ja tada ir un pirms kodesanas uztaisit lapas skici un to darit sekojosi:

Skices taisit Macromedia Fireworks vai Adobes Publisheri vai ka vinju tur sauc es pats izmantoju Fireworks.

Skici obligati taisi meroga 1:1.

dabuju tavu skici nedaudz parveidot bet re kas man sanaca

garums nav 100% bet 1000px lai butu uzskatamak to jau vari parveidot.

 

Iesaku izlasit sekojosas gramatas par CSS un webdeszignu:

The.Zen.of.CSS.Design.Visual.Enlightenment.for.the.Web(laba gramata lai saprastu kapec un ka)

CSS - The Definitive Guide(CSS abecem ja ne izlasit tad vismaz parskjirstit un zinat kur kas atrodas lai vajadzibas gadijuma varetu iemst skatu)

Link to comment
Share on other sites

ar CSS nesen tik sāku darboties. iepriekš lietoju vienkārši tabulas.

Un kaapeec gribi tagat atteikties no tabulaam?

Ja jau agraak viss sanaaca tad kur probleema?

ar tabulaam ir krietni vieglaak uztaisiit staipiigu dizainu .....

un tavaa gadijumaa vispaar nav nekaadu probleemu ...

Link to comment
Share on other sites

Es gribu taisit ar DIV tāpēc, ka nēsmu to nekad darijis un JavaScriptam Div tagi man liekas pieņemamāki nekā TABLE. Vabūt nemaz netaisīšu to lapu, gribas iegūt nelielu pieredzi taisot ar DIV.

Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem.

EDIT:

Grāmatu izlasiju, un ar broblēmu galā tiku. Par cik CSS standartus lietoju tikai nesen gribēju pajautāt, ko liek <br> taga vietā, kā lai parnes jaunā rindā(<p> tagos viņš nakošo tekstu parnes divas rindas zemak, bet kā lai nakošajā pārnes?)

Edited by eM^
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...