Jump to content
php.lv forumi

Mācos JavaScript


eM^

Recommended Posts

Es izlasiju visu par JavaScript un nekas nepalika nesaprasts(man tā liekas), bet sapratu, JavaScript`s bez HTML DOM nav nekas...

Tagat ķeros klāt HTML DOM un jau saku nesaprast. Tur stastīts apmēram tā: Katrs HTML elements ir node un katram elementam var piekļūt 2 veidos - getElementById('elementa_id') vai getElementsByTagName('taga_nosaukums'). Sapratu, ka šādā veidā var piešķirt kādam mainīgajam nodeList(īsti nesapratu kā tas domāts). Tad jau rakstīts kas ir parentNode, firstChild, lastChild. Apmēram sapratu kas tie tādi par pokemoniem, bet kā viņus pareizi lietot man nepielec. Itkā kā jau labi paskaidrots, bet pelēkā šūna negrib saprast. varbūt paskaidrosiet tā latviskāk un saprotamāk par visiem augstāk pieminētajiem terminiem...

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Nuu .. pirmām kārtām noskaties šo te: http://uk.video.yahoo.com/video/play?vid=111593 (un 3 tā turpinājumus).

JavaScript kardināli atšķiras no citām mūsdienās izplatītajām valodām.

 

Elementiem tu vari pieklūt ļoti daudzos veidos. Funkcijas getElementById un getElementsByTagName nav nemaz tik līdzīgas. Kas attiecas uz Node/Child, tad cerams šis derēs kā skaidrojums:

  <this.parentNode>
  <this>
		<this.firstChild />
		<blah />
		<blah />
		<blah />
		<this.lastChild>
  </this>
 </this.parentNode>

Link to comment
Share on other sites

Jāraksta ir:

<table id='tabula'>
<tr>
<td width='10' id="abc">
</td>
</tr>
</table>

un document.getElementById("abc").setAttribute("width", 999);

 

Var arī šādi: document.getElementById("tabula").getElementsByTagName("td")[0].setAttribute("width", 999); bet tas ir bīstamāk, jo jāatcerās mainīt kodu, kad mainīsi html struktūru.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...