Jump to content
php.lv forumi

Pārkodēt ierakstus


foxsk8

Recommended Posts

Lieta tāda, forums pārgāja uz UTF-8 kodējumu, līdz ar to visas tēmas tagad sanāk parkodēt atpakāļ.

 

Datubāzes ieraksts, lai teksts browserī rādās ar UTF-8 kodējumu

 

"azazul" - he..nu nejau tÄ tas bija domÄts:)

Bet ar vairÄkÄm partÄ«cijÄm var ieviest lielÄku kÄrtÄ«bu + droÅ¡Äk, ja kÄda, piemÄ“ram, nobrÅ«k (maz kas gadÄs..).

 

Datubāzes ieraksts, lai teksts browserī rādās ar windows-1257 kodējumu

 

"Bet Bils un viòa pârstâvis Íînâ Timothy Chen râda smaidîgus ìîmjus un saka, ka Vistas pârdoðanas process Íînâ norit ïoti sekmîgi."

 

 

Tātad, kā man pārkodēt visu datubāzi, lai rādītos ar UTF-8, itkā jau visi dati ir UTF-8.

Link to comment
Share on other sites

Html- ir utf-8

php ir utf-8

set names arī ir utf-8

Link to comment
Share on other sites

Itkā vajadzētu, lai datubāzes ieraksti kur ir garumzīmēs

 

â ; î utt...

 

Aizvietotos šādā veidā

 

ī ū ķ ļ ņ Ĩ ē � � ž ģ

 

 

Kā tas rodās, ka utf-8 ir savādāks lang pieraksts?

Link to comment
Share on other sites

lai vai kaa.. ir visas vietas tik tiesam nomainits? uz utf-8?

 

Zinu ka man tadi brinumi ir radijusies tikai tad ja datubaze uz utf-8, un pats html bija veel k-kas cits!

Link to comment
Share on other sites

Nu kā forumam bija encodings uz windows-1257 pārliku visur uz utf-8, lai pāris poustus izlabotu, pārslēdzu iekš FF encodingu un iekopēju tekstu ar LV valodu. Visus templates failus pārliku uz UTF-8, lang failu uz UTF-8, datubāzē arī viss stāv uz UTF-8. Tad skatījos, ka mainās ieraksti datubāzē, tie kas bija poustoti ar windows-1257 rādījās savādāk, nekā, kas poustoti ar UTF-8. Skatīt manu pirmo poustu šajā tēmā. Vai ir iespējams, pārējos ierakstus datubāzē, pārkodēt, arī ķipa lai browserī rādās UTF-8.

Link to comment
Share on other sites

Datubāzes lauka 'character set utf8' nenozīmē to ka arī dati tajā laukā obligāti ir utf8.

DB taču pofig, kādā encodingā viņai tiek iebaroti dati.

 

Pārbaudi vai viss atbilst ar kādu MySQL GUI zoftu.

Link to comment
Share on other sites

Nu to es gan nezināšu, kā to izdarīt. Diemžēl. Baigais čakars sanāk 3000 ierakstus tā pa vienam pārsetot.

Link to comment
Share on other sites

Nu re kur ir mans tāds neliels portāls par IT www.notepad.lv

 

Paskaties, ka viss forumā ir UTF-8, dažās vietās kur ir ķeburi, uzmet windows-1257, var redzēt garumzīmes, Lapā viss ar encodingiem ir ok. Vaina ir kaut kur datubāzē. Bet kā viņu pārkodēt es nezinu.

 

Tos ierakstus vajadzētu vienkārši dabot tādā forumātā, tas arī ir viss. Itkā skatījos vienu lietu. Ķipa, kad lapā uzslēdzam windows-1257, tad viņs tos ķeburus rāda tieši tā, kā vajadzētu ierakstus datubāzē, lai pēc tam tie ieraksti rādītos pareizi. Tas arī ir viss.

Link to comment
Share on other sites

Jā viss ir ok. Parakņājies dziļāk, tās sākuma tēmas, templatus, lang failus es pārmetu uz UTF-8, bet diļāk forumā vēl stāv dati, kas ir windows-1257 encodingā. Shaize, vajadzēja jau pašā sākumā UTF-8 lang failu. Gribētu tagad to džēku satikt, kas taisījis phpbb forumiem lang failu. Sākumā jau nemaz nevar zināt, ko ar laiku ievajadzēsies. Šādā veidā tagad ir laba mācība.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...