Jump to content
php.lv forumi

errori


Recommended Posts

Kapeec man visos scriptos ko es esmu licis un rakstijis radaas, ka

 

PHP_SELF - assumed 'PHP_SELF'

 

Kapec taa? Varbut ini failaa kaut kas nav ne taa? (man php ir uz winxp)

Link to comment
Share on other sites

Iekš mūsdienīgām PHP versijām globālie mainīgie ir izslēgti. Tāds brīnums kā PHP_SELF jau labu laiku ir atrodams tikai un vienīgi kā $_SERVER['PHP_SELF'];

Link to comment
Share on other sites

Nu formaas kad nomainiju tad viss sanaaca, bet man ir shada rindinja:

echo " <a href=\"$PHP_SELF?action=delete&id=$key\">Delete</a>\n";

 

Un te man atkal met araa tos errorus, nu peec jusu teiktaa man butu tas $PHP_SELF pret $_SERVER['PHP_SELF'] Un es taa izdaru, bet tad apache saak baigi lamaaties, ka taa nevar. Kas tad man tur jaraksta?

Link to comment
Share on other sites

echo " <a href=\"$PHP_SELF?action=delete&id=$key\">Delete</a>\n";

nomainam uz:

$a=$_SERVER['PHP_SELF'];
echo " <a href=\"$a?action=delete&id=$key\">Delete</a>\n";

 

vai arii:

echo " <a href=\"".$_SERVER['PHP_SELF']."?action=delete&id=$key\">Delete</a>\n";

 

kaut kaa taa :)

Link to comment
Share on other sites

Ja iekš PHP drukā stringus dubultpēdiņās un liek pa vidu mainīgos $mainigais, tad nevar tā kad ienāk prātā ielikt arī masīvus, jo kā lai PHP zina ka tu drukā $masivs['elements'] un nevis $masivs vērtība plus strings ['elements']. Tāpēc tiek izmantots pieraksts:

echo "Manu pirmo draugu sauc {$draugi['pirmais']}, bet otro - {$draugi['otrais']}";

 

Tas nozīmē, ka Tev jāliek echo "..{$_SERVER['PHP_SELF']}...";

 

Gacha, vai nedomā, ka ir laiks vispirms palasīt kaut nedaudz dokumentācijas? Tu forumā uzdod jautājumus par visu, bet tā nav zolīdi pret tiem, kas te kādam mēģina palīdzēt. Kaut kāds daudzums informācijas ir jāizlasa pašam, lai tu saprastu atbildes, ko mēs sniedzam.

Link to comment
Share on other sites

Es jau meginu kaut ko lasiit, bet gruti atrast kaut ko taadu, kas man nodereetu. Lielaakaa dallaa turtorialu u.c ir dots koda gabals un izskaidrots ko tas dara bet nav teikts ko tieshi noziimee taas peedinjas vai tas punktinjsh. Un pagaidaam nesmu atradis taadu smuku turtoriali galiigam iesacejam ar visiem paskaidrojumiem. Ja gaads zina tad varbut var pateikt, kur tadu mekleet.

Link to comment
Share on other sites

No savas pieredzes varu pateikt, ka man, lai sāktu rakstīt nesarežģītus skriptus, pietika izlasīt PHP manuāli iekš www.php.net. Pirmo reizi pārgāju ļoti ātri tam pāri, otrreiz jau daudz uzmanīgāk. Ja tu strādā uz windows platformas, tad silti iesaku šo manuāli novilkt *.chm formātā un kā rakstīts foruma noteikumos:

Ja jūs ir pasūtījuši uz dokumentāciju, tad tā tam būs būt. Dokumentācija ir mūsu bībele.
.

;)

 

Tāpat es ieteiktu maksimāli maz izmantot svešus skriptus, bet mēģināt visu uztaisīt pašam. Svešus skriptus izmanto tikai "iedvesmai", lai saprastu pašu ideju. Savukārt, pašu ideju mēģini realizēt pats - tas dos to, ka attīstīsies/pilnveidosies pašam savs programmēšanas stils + ietrenēsies sintaksi pareizi rakstīt, ko ļoti grūti izdarīt, ja tikai copy+paste no dažādām vietām.

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

To es sapratu, ka labaak ir pasham meginaat uztaisiit neviss njemt veselus scriptus peec taa kad izmegjinaaju visus 'guestbookus' un 'news' no hotscripts.com, scriptz.com un veel paaris adreseem. Beigaas nevienu arii neatradu taadu kaa vajag. Tagad es dabuju mazu turtoriali par to teemu un meginu taisiit pats.

 

Nu es meginu uztaisiit taa lai varu iepostot zinjas vai jaunumus manaa lapaa izmantojot flat file. Esmu ticis taa, ka var tos iepostot un tad sakartot peec jaunaakaa posta. Tagad butu jauztaisa, ka var izdzeest un mainiit, bet protams, ka nesanaak. :(

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...