Jump to content
php.lv forumi

Par MySQL tabulas kodējumu


Dadzic

Recommended Posts

Problēmas būtība ir nepieciešamība veidot Db tabulu, kurā jābūt arī literatūras (piem., grāmatas) nosaukumam un autoram, kuri mēdz būt no Krievzemes, Čehijas u.c. viltīgām (simbolu kodējuma ziņā) valstīm. Manuālī aprakstītā iespēja tabulai vai laukam nomainīt rakstzīmju kopu (piem., uz utf8), komandas daļa ar CHARACTER SET nestrādā :(

Šobrīd man vienīgais risinājums ir lietot simbolu kodus, tomēr tas ir 5x lielāks info apjoms. Abidno ta kak...

Link to comment
Share on other sites

1) UTF-8 var lietot ar MySQL 4.1.a un > (man maajaas ir un straadaa)

2) lai character set straadaatu ar citiem encodingiem, jaalejuplaadee (savaadi skan) encodingi uz shared dir. [my.ini character-sets-dir=path-to-charset-dir.]

 

Jaabuut att. tiesiibaam.

 

p.s.>datu apjoms x 2

Edited by Venom
Link to comment
Share on other sites

Daru kā Roze, proti utf-8 gāžu pie latin-1 un viss šancē līdz sākās order by. Kad ir order by, tad viņš š liek alfabēta kārtībā pirms d.

Link to comment
Share on other sites

Ko lai saka...

@Venom: Man MySQL ir v. 4.0.16-nt. Cik sapratu no shamejo prtaala, tad 4.1 tikai izstraadee :( . Bez tam, iisti taa ari nav skaidrs, ka tos fontus normala veida var iegazt tabula - ja cilvecinjsh atnesis literaturas sarakstu kaut vai taja pasha Excelii, caur Mascon importejot tos failaa, ????????? simbolinji vien paliek. Defaulti. Pec tam lapa mainot encoding - nekas nemainas.

 

P.S. datu apjoms x2 (logiski, ka Unikodam ir 2B/char) ir daudz labak neka x5 :D

Link to comment
Share on other sites

No Excel exportējam uz kādu "teksta formātu" (text/plain, CSV)

Ņemam rokās php funkcijas file (ielasām rindas masīvā), un foreachā izejam rindiņas, explodejot tos kolonnās un iconvējot no windows-1257 (vai kas tur tajā failā sanāks) uz UTF-8.

 

Гемморойно, но возможно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tas viss ir ļoti jauki, kungi. Es arī šobrīd esmu sācis glabāt tekstu utf kodējumā mysql 3.x.x tabulā ar defaulto kodējumu. Bet sortēšana agrāk vai vēlāk nāks pretī, ko tad?

Vienīgais, kas man nāk prātā - sortējamo rezultātu vispirms iegāzt masīvā un tad php līdzekļiem masīvu sakārtot. Ir alternatīvas idejas?

Link to comment
Share on other sites

Lamisks jautajums, bet gribas zināt - kas ir multi-byte funkcijas? Es no tiem visiem moduļiem, kas tur ir zinu tikai gd2, jo tas ir vienīgais ko pagaidām ir nācies izmantot!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...