Jump to content
php.lv forumi

Mūžīgs mainīgais


Valcha

Recommended Posts

Man vajag panākt parastu lietu, lai visu laiku skaitās kounteris, bet šoreiz negribu izmantot teksta failu vai db, kur to skaitli glabāt. Vajadzība ir, lai šis skaitlis palielinās, ieejot lapā dažādiem lietotājiem.

Vai nav tādu tipa globālo mainīgo, kas stāv operatīvajā un mainās ne priekš viena, bet priekš visiem lietotājiem?

 

Tātad - lietotājs ieiet lapā un nolasa no operatīvās mainīgo un uztaisa +1. Skan varbūt muļķīgi, bet tīri zinātniska interese, vai PHP to var..

Iepriekš paldies, ja padomāsies par manu necilo jautājumu.. :)

Link to comment
Share on other sites

vienkaarshi tabulas tips ir cits.... straadaa pilniigi uz visiem serveriem/sisteemaas

(domaats par MySql)

tabulas tips memory (skjiet ka arii HEAP)....

tik jaanoraada maksimaalais atljautais rindu/ierakstu skaits, ja ne aiznjems visu RAMu :)

piekljuve utt... standarta....

P.S. tik nevajag aizmirst ka pie servera restarta visi dati no taas pazudiis.

Es pats sho variantu izmantoju lai veidotu Users Online....

Link to comment
Share on other sites

Grey Wolf - tagad pētu HEAP tabulas, es biju cerējis, ka tās fiziski neveidojas, bet man izskatās, ka veidojas. Vai tā ir? Biju cerējis, ka tās karājas gaisā. Bet varbūt, ka ok, derēs arī tad jau šis variants.. Vismaz ātri dati lasīsies.. :)

 

Rozes variantu izdomāju neizmantot, jo vienā ir platformu atkarīga sistēma, bet otrā vajadzīgi papildus extenšeni..

Link to comment
Share on other sites

Valcha --> ko noziimee fiziski veidojas/nevedojas?

Protams ka tabulas struktuura tik pierakstiita...

un palaizjot SQL dotaa tabula ielasaas RAMa..

--> struktuura, dati netiek saglaabaati uz HDD liidzarto vinja straadaa Krietni aatrak...

kaa jau mineeju shish variants ir labs lai noteiktu kas onlinee.....

Link to comment
Share on other sites

Delfins --> :)

taapeec jau jaapieliek MAX ROW (kautkaa taa sen nesmu veidojis... taa kaa preciizi neatceros)

uzliec teiksim uz 2-5K rowus un viis, parasti jau shaadaas tabuulaas lielus datu apjomus netur :)

nu aiznjems taa tabula 10Mb no RAMa --> ja normaalam servakam ir ap 4Gb....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...