Jump to content
php.lv forumi

create table


php_Stopp

Recommended Posts

atruna: jā, zinu, man arī nepatīk, ka uzdod primitīvus jautājumus, bet atvainojiet, lūdzu ;)

 

tātad nupatkā izdomāju arī paņmt sql priekšā. kautko jau zinu, bet darbojies vēl nekad neesmu.

 

connect, create database - viss strādā. tagad mēģinu uztaisīt vienu table.. lūk kvērijs:

 

CREATE TABLE galds1(vaards varchar, uzvaards varchar, hobijs varchar)

 

un lūk mysql_error:

 

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ' vaards varchar, uzvaards varchar, hobijs varchar)' at line 1

 

ps. man ir MySQL 5.0

pss. uz 4.1 bija pilnīgi tas pats.

 

gaidu uz jaukām atbildēm ;)

 

edit: dokumentācijā ar nekā jēdzīga nebija..

Edited by php_Stopp
Link to comment
Share on other sites

saliidzini savejo kodu ar manu un sameklee kljuudu ;)

-------

CREATE TABLE `testc` (

`id` INT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT ,

`strings` VARCHAR( 199 ) NOT NULL ,

`teksts` TEXT NOT NULL ,

`datums` DATETIME NOT NULL ,

PRIMARY KEY ( `id` )

) TYPE = MYISAM ;

---------

aptuveni tabulu veido shaadi:

CRATE TABLE `nosaukums` (lauka_nosaukums LAUKA_TIPS [garums] [atribuuti] ir/nav NULL , nakamie lauki.....

INDEKSI (lauka_nosaukums)

) tabulas tips

-----

garums--> stringiem un citiem datu tipiem kam tas paredzeets

atributi --> parsvaraa integer tipiem ....

--------

edit: aizmirsu piebilst ka ir datu tipi kur garums/atribuuti ir OBLIGAATI char un varchar garums ir janoraada

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Grey_Wolf: tev tur trūkst [] apkārt ir/nav NULL un indeksiem un tabulas tipam. Ja jau liec tos [] tad liec visur. Un nevajag mācīt arī ka ` ir obligāts. Nav.

 

Visa kļūda, php_Stopp, ir tur, ka kā jau Grey_Wolf minēja, varcharam obligāti jānorāda garums iekavās aiz varchar. Slikti manuālī meklēji: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/char.html

Otrā rindkopa, pirmais teikums.

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

bubu --> :) runaajot par `` man savaa zinjaa tas ir paradums ;)

un vispaar jau ne viss kas nav obligats ir slikts stils --> tie `` ir pie korekta rakstiishanas stila ;)

------

par [ ] speciaali izceelu vardinju aptuvens.... , bet vispaar tev taisniiba - neiedomaajos...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...