Jump to content
php.lv forumi

Rss Feed


lame

Recommended Posts

Ir taada probleema:

Ja ar php paliidziibu raksta fiidu ar latvieshu burtiem ieksh fiida un encoding utf-8, tad fiids

nevalideejaas.

Ja panjem manuaali noseivo to failu, noraadot pie File->Save As (Encoding utf-8), tad fiids valideejas un arii latvieshu burti patiik.

 

Fiidu rakstu shitaa:

 

Koda gabals

 

Jautaajums:

Kaa lai php iestaasta, kaadaa enkodingaa jaagjeneree pats fails (man vajag utf-8)?

Link to comment
Share on other sites

tur nav php vaina, bet tavā teksta redaktorā. tas pa defaulto glabā latviešu īpašos burtus win-1257. vai nu izvēlies teksta redaktoru, kur atliek vienreiz iestādīt encodingu vai arī dari to "ar rokām", kā pats teici.

Link to comment
Share on other sites

2 3ps: Tu nesaprati probleemu pareizi: ja es to teksta failu gjenereeju ar php paliidziibu, tad arii encoding ir nepareizs.

Man vajag uztaisiit, lai pie jauna POST'a RSS fiids tiktu uzgjenereets automaatiski, nevis rakstiits ar roku.

Link to comment
Share on other sites

un es tev saku, ka nekas no zila gaisa neģenerējas. vismaz vienreiz kaut kur iekš php koda tev tie ķeburi ir jāuzraksta.

 

šis man atgādina vienu ierakstu no php-dev.lv foruma:

 

Vai kāds var man izskaidrot kā piemeram TVNetā tiek noteiktas kādas konkrētā dienā ir vārda dienas? Vai tiešām viens būtu sēdējis ar kalendāru pie kompja un vadījis to visu iekšā? Vai arī internetā kautkur var dabūt datubāzi ar vārda dienām?

 

Vai tiešām jums šķiet, ka vārdadienas pašas no sevis savadījās?? Uz sevi mēģini attiecināt: vai tiešām tev šķiet, ka tie āēīūōšŗļķ... paši no sevis savadījās?

 

ja tu iekš db tur 1257, tad kādā ellē ratā, lai tas kļūst par utf-8. ja tu nolasi no formas, kura ir parādīta 1257 kodu tabulas lapā, tad kādā ellē ratā tu gaidi no tā uft-8 ... kaut kad taču tā informācija tika ievadīta .. tad arī tā tika ne tajā kodējumā ievadīta ...

 

php pats no sevis nevienu neizvaro.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

RSS ir taada baigi labaa fiicha

karoch RSS readeris ik peec konkreeta tevis defineeta laika nocheko tavu miiljaako saitu rss dalju un ieguust veel siltu infu par jaunaako infu attieciigajaa saitaa... karoch teu wairs nau jaabrowsee webs, katru dienu lienot vienos un tajos pashos saitos, jo zinjas pashas naak pie tevis

 

Ja gribi veel kauko gudraaku, vai kauko nesaprati, ta jem zobos guugli :))

Link to comment
Share on other sites

Offtopiks par RSS, bet manaa skatijumaa tas viss ir craps. Kur tad paliek vairs "seerfoshanas jeega"? Individuaalaas lapas/designs utt? Saikne ar juuzeri. Kursh tagad seezh kau kaadaa RSS readeri un nemaz iipashi nepuulas kaut kur kusteet.

 

Tad jau mosh varbuut ar laiku ieviest kaut kaadu publisko "infas nogruushanas vietu" kur postee visi lai naakoshajam ir vieglaak atrast kur kas ko peedeejo ir ierakstijis un kuras principaa jau eksistee piem kaa livejournal vai lv variantaa sviesta ciba.

 

No offence pret pashu servisu, bet manupraat tas viss ir diezgan stulbi.. Krosposteeties, pingbackoties, referenceeties raadiit citu lapu kontentu utt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

vakar ljoti skalji kliedzu

iconv('windows-1257','windows-1251',$text); aplauzh pie pirmiem spec. simboliem

 

iconv('windows-1257','UTF-8',$text);

iconv('UTF-8','windows-1251',$text); tas pats

 

palika tikai shitaada kjeepa:

 

iconv('windows-1257','windows-1251//TRANSLIT',$text);

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...