Jump to content
php.lv forumi

non web programmēšana


gurkjis

Recommended Posts

Labdien!

 

Es gribu citu darbu atrast, bet ne par web aplikāciju vai kaut kādu biznesa sistēmu programmētāju.

Interesē C/C++, bet visur prasa pieredzi / portfolio. Un tādu retumu kā Haxe vakances Latvijā neatrast. Spēļizstrādes uzņēmumi Latvijā ir maz - tos vēl pačekošu. Vai kaut ko citu, kas varētu būt netradicionāls, interesants.

 

Kas ir labākais, ko varu darīt savā situācijā ? Kur skatīties pēc vakancēm ? Esmu apķērīgs un gatavs mācīties lietas, kurās man nav pieredze, bet zinu, ka darbadevējiem tas parasti nepatīk. Nauda mani īpaši nekrata, kamēr kaut ko jaunu apgūstu.

 

Pieredze man ir 5 gadi uz web lapām un nepilns gads uz html5 spēlēm. Uzņēmums, kurā patreiz strādāju, taisās drīz likvidēties.

Edited by gurkjis
Link to comment
Share on other sites

Varbūt, ja tev atļauj līdzekļi, dažus mēnešus no mājām pastrādā pie OSS spēles (domā kkas ļoti interesants, rakstīts C++ vai Go, atrodams GitHub, tev interesējošs un aizraujošs)? Tad, kad būs pabeigts, būs ko parādīt un arī, forkojot un pushojot, iemācīsies daudz ko jaunu un gan jau, ka dabūsi arī jaunus kontaktus.

Link to comment
Share on other sites

 

bet protams prasa pieredzi (grūti gan iedomāties, kāpēc uzņēmums lai ņemtu darbā darbinieku bez pieredzes?)

Un kā tad ar to, ka programmēšanas skilli ir universāli, neatkarīgi no valodas un rīkiem ? 

Ko darīt studentam, kurš tikko beidzis augstskolu? Zinu konkrētu gadījumu, kad Tieto ņēma bez pieredzes studentus, apmācija un nodarbināja.

Link to comment
Share on other sites

Un kā tad ar to, ka programmēšanas skilli ir universāli, neatkarīgi no valodas un rīkiem ?

Ja tavi skili ir tik universāli, ka tu vari parādīt, kā savas Ruby on Rails prasmes izpaust C/C++, tad tevi atplestām rokām paņems.

 

Ja tu to nevari un uzdod tādus stulbus jautājumus, tad tevi patrieks arī no asenizācijas dienesta.

Link to comment
Share on other sites

Savulaik, tīņa gados, sāku ar pascal un x86 assembler, iekš C++ rakstīju mazas programmiņas, izmantojot klases un metodes, bet, cik zinu, tad C++ ir ļoti sarežģīta valoda, kurā nekad nevar visu iemācīties labi. Parasti cilvēki izmanto tikai daļu no fīčām, lai paveiktu savu uzdevumu.

 

Web programmēšanai pievērsos tikai tāpēc, ka zināju,ka ar to var nopelnīt naudu. Bet tagad saprotu, ka kaut ko darīt tikai naudas dēļ ir super tizli.

 

Tā kā mans attīstības ceļš ir sācies otrādi - sāku ar low-level un tad pievērsos high-level valodām. Now I want 'back to roots' :)

Edited by gurkjis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ai, es nospļāvos par visu to attachmentu pret tehnoloģijām, šī atkarība mani mocīja daudzus gadus. Ne jau tas ir svarīgākais. Tas patiesībā ir limits.

Domāju, ka paša darba procesa mīlēšana ir vienu abstrakcijas līmeni augstāk un tas paver plašākas iespējas dzīvē.

 

Darīšu to pašu, uz ko man jau ir pieredze - web risinājumi un spēles, jo arī tur vēl ir telpa, kurā augt, mazāk pati programmēšana, bet vairāk dažādi augstāki procesi. Man agrāk augstāki procesi neinteresēja, jo biju apmāts uz detaļām, bet kad detaļas un zemie līmeņi sāk palikt garlaicīgi, jāskatās augstāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja darbs garlaiko, pieslejies tukšīšiem, kas iet uz darbu ņaudēt un tad ārpus darba laika raujas nost no ķēdes.

 

Citiem vārdiem sakot:

1) Ja domā to Web programmēšanu, kas ir poligrāfija mūsdienu veidā - jā, tas ir diezgan nepateicīgs darbs un labāk meklēt kaut ko nopietnāku.

2) Programmēšanā ir simtiem iespēju strādāt tā, lai būtu interesanti. Tiesa, tad tu kļūsi neinteresants citiem, īpaši tiem, kuri sevi uzskata par interesantiem.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...