Jump to content
php.lv forumi

par sum()


bra

Recommended Posts

nu nemāk & netiek gudrs kā šamo izmantot, bet varbūt ir arī cits risinājums.

 

tātad man ir jāiegūst kopējā suma no piemēram šāda pieprasījuma

 

SELECT * FROM tabula WHERE id='$_GET[id]'

 

un man pieņemsim vajag sasumēt visus datus, kurus atgriezīs pieprasījums no rowa cipari

 

ir kādas idejas kā tas ir panākams?

 

paldies jau iepriekš

Link to comment
Share on other sites

tātad es izmantoju šādu te kodu varbūt tur ir tā vaina

<?
$result = mysql_query("SELECT SUM(cena) FROM tabula WHERE id='$_GET[id]'");
$cena_sum = mysql_fetch_row($result);
echo $cena_sum;
?>

 

šitas man atgriež Array oki labi to es saprotu tad ķeros klāt šim te

<?
$result = mysql_query("SELECT SUM(cena) FROM tabula WHERE id='$_GET[id]'");
list($cena_sum) = mysql_fetch_row($result);
echo $cena_sum;
?>

bet tik un tā ši man atgriež nevis koējo summu, bet gan 10203040 nevis 100 kā tas viņam būtu jādara

Link to comment
Share on other sites

Padomā loģiski - nafig tev summēt datus, kurus satur TEKSTUĀLA tipa kolonna! Ja jau tev vajag tur skaitļus glabāt, tad tā arī rīkojies - liec kolonna tipu INT.

Izpildi uz savas datubāzes šādu kveriju:

ALTER TABLE tabula CHANGE COLUMN cena INT

Link to comment
Share on other sites

nu bāc tik stūlbs es jau neesmu tas sen ir izdarīts es tikai gribu saprast kapēc šis nesumē kopā bet saliek vienu pēc otra
Tāpēc, ka tas ir strings, tips, kurā glabājas teksts, kā tu liktu kopā "Kaķis leca" un " smēdē.". Droši vien, ka "Kaķis leca smēdē.", nevis sazin kādu mistisku summu. Toties skaitlis 2 + skaitlis 2 būs skaitlis 4.
Link to comment
Share on other sites

nu pag pag es nomainīju lauka tipu no varchar uz int, bet no tā nekas namainījās pāraxtīju visu laukis pa jaunu, bet tik un tā nekas namainās ntiek sumēts viss kopā, bet tiek likts blakus

nevis 2+2=4 bet 22, bet man vajag panākt lai ir 4 varb`t to var panākt kā citādāk ja tas SUm tomēr nedarbojas ar kādu foreach tikai es nemācēju izdomāt kā uzraxtīt to sintaksi tam foreach lai šis manīgo $a visu laiku sumētu t.s. tasīt šādu sintaksi $a+$a utt kamēr masīvā mysql_fetch_row($result) atrodas elamenti

Link to comment
Share on other sites

Ok paldies tagad šis skaita kopā, bet tagad sākās nākošā problēma -> skaitīt skaita bet atgreiž jocīgi

 

tip ir 0 120 110 100

 

šis atgreiž katra itema vērtību + pieskaita nākamo t.s.

0 120 230 330, bet man vajag tikai to pēdējo 330 ņā kā to panākt whine sintaksē :huh:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...