Jump to content
php.lv forumi

utf & wordwrap


artis

Recommended Posts

Man lapa ir utf-8 kodējumā un man vajag no formas iepostēt failā, vispirms sadalot pārgaros vārdus, lai viens vārds nesatur vairāk par 30 simboliem.

 

mēģināju šitā :

 

$nosaukums = wordwrap($nosaukums,30," ",1);

, bet parcik lapa ir utf-8 kodējumā viņš man vārdu

 

žņaudzējčūskažņaudzējčūskažņaudzējčūskažņaudzējčūskažņaudzējčūskažņaudzējčūskažņaudzējčūskažņaudzējčūskažņaudzējčūskažņaudzējčūska

 

pārtaisa par

 

žņaudzējčūskažņaudzēj� �ūskažņaudzējčūskažņau dzējčūskažņaudzējčūska žņaudzējčūskažņaudzēj� �ūskažņaudzējčūskažņau dzējčūskažņaudzējčūska

 

,kā lai izgrozās ?

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, atbildes nav, bet es te veel kaadu labu laicinju pamociijos un tiku pie taada varianta :

 

           $nosaukums = iconv('UTF-8','CP1257',$nosaukums);  //pārkonvertēju uz win-1257
           $nosaukums = wordwrap($nosaukums,30," ",1);  // sadalu vaardu
           $nosaukums = iconv('CP1257','UTF-8',$nosaukums); // konvertēju atpakaļ uz UTF-8

 

 

Nezinu, cik tas ir ātri vai efektīgi ( veel ņemot vērā ka jāincalē klāt vēl speciāls extension, pie php ), bet nu tas strādā

Link to comment
Share on other sites

Man tur tāda neliela administrācijas sadaļa ar failu uploading`u, tur atsevišķi paredzēts ievadīt textu krievu un latviešu valodai ( tur ir vēl 3 līnijas, kas attiexas uz krievu valodu, atsevišķi ). Bet arī ja latviešu teksta laukā ievada krieviski, tad vienkārši nekas neparādās ( neierakstās texta failā ). Angļu valodā var rakstīt atspēries, gan latviešu teksta laukā, gan krievu, tāpat rāda pareizi. :)

 

Nu nez, varbūt ir vēl citas idejas vai bug-reporti ?

Link to comment
Share on other sites

Mja, ar UTF'u ir dažas prob.

Tākā man uz hosta stāv 3.x sērijas MySQL, bet searchu vajagās (case insensitive), nācās taisīt atsevišķu fieldu kur ar iconv tiek konvertēts uz win kodējumu.

Gribētos redzēt "pareizu" šīs problēmas risinājumu...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...