Jump to content
php.lv forumi

Baigais černis


shurix

Recommended Posts

Lieta tāda ka man ir vecas mysql tabulas no laikiem, kad vēl nezināju praktiski neko no php utt. Tabula ir utf8_unicode_ci. Php scriptam kas rakstīja tabulā ir mysql_query("SET NAMES 'utf-8'"), tāda kodējuma protams nav. Skatoties caur phpmyadmin ieraksts ar garumzīmēm izskatās šādi reÄ£istrÄcija.

Vai ir kaut kādas iespējas pārveidot viņu standarta utf8 kodējumā saglabājot garumzīmes un mīkstinājuma zīmes? Ierakstu ir padaudz tāpēc ar roku pārrakstīt man atkrīt.

Link to comment
Share on other sites

Lieta tāda ka man ir vecas mysql tabulas no laikiem, kad vēl nezināju praktiski neko no php utt. Tabula ir utf8_unicode_ci. Php scriptam kas rakstīja tabulā ir mysql_query("SET NAMES 'utf-8'"), tāda kodējuma protams nav.

Kaa nav nav UTF-8 kodejuma ??

un tabula tas utf8_unicode_ci ir colation -> faktiski kartosana ...

Tas ka neradas korekti LR simboli ir nevis tabulas strukturas vaina, bet gan vaina:

a) tavaa skriptaa

b) PHPMyAdmin nepareizi iestatijumi

c) Brauzera iestatijumi (islekta automatiska kodejuma mainja un uzlikts kds cits kodejums)

d) dati nekorekti nodampoti vai uzlikti atpakalj (ar ieslegtu kodejuma mainju), ttieciigi vinji sobriid nav UTF formata bet kautkaada xxx kodejumaa

---

DB ir pilniigi vienalga ko un ka saglabat, pati DB datus (baitus) nemaina un nekonvertee, ja vien shamai to nepaprasa

--

P.S. SET NAMES UTF-8 IR JABUT !! svadak PHP skripts&SQLs vr nekorekti panjemt/addot datus (kodejuma zinja)

Link to comment
Share on other sites

Php scriptam bija uzlikts SET NAMES UTF-8 bet vajag SET NAMES UTF8 cik zinu. Ir kādas iespējas tos visus ierakstus pārkonvertēt?

Ja es ar citu php scriptu kam uzlikts SET NAMES UTF8 jaunā tabulā ierakstu kaut ko tad caur phpmyadmin skatoties rāda āščņ visas garumzīmes. Bet skatoties uz to veco tabulu man rāda ķēburus reÄ£istrÄcija.

Edited by shurix
Link to comment
Share on other sites

Uztaisi php skriptu, kas nolasa datus ar SET NAMES UTF-8 un ieraksta jaunajā ar SET NAMES UTF8.

 

Otrs variants - lieto ļoti vecu phpMyAdmin versiju datu izvilkšanai, bet es no galvas nepateikšu sākot no kuras versijas uz leju bija derīgas.

 

Piekrītu, ka šitādas problēmas ir "baigais černis".

Link to comment
Share on other sites

3. rezultāts googlā: http://kb.parallels.com/en/917

 

Man liekas, ka tas ir tikai defaultais kodējums (kodējumus var paslēgt pašā phpMyAdminā). Man vismaz pat ar it kā pareizi uzslēgtiem kodējumiem nekas prātīgs nesanāca, bet ar veco versiju sanāca. Tiesa, šie eksperimenti man bija jau krietnu laiku atpakaļ, kad notika maiņa no MySQL 3 uz 4.1. Ja oriģinālajam autoram izdodas, tad pamāj šeit forumā, lai es zinātu, ka šī metode darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...