Jump to content
php.lv forumi

include failu un rodas whitespace


vitao.web

Recommended Posts

Labdien!

 

Vēlējos pajautāt, ko lai dara lietas labā, ja inklūdojot failu rodas "Whitespace(baltais laukums)". Tas izspaužās tā, ka ja es inkludoju failu, kas saglabāts, kā UTF 8 ( visi faili tā saglabāti) tad rodās šis white space. Tā ir visos pārlukos un tas nav kaut kāds IE gļuks. Speciāli novilku un sāku strādāt ar Notepad++, lai saglabātu pareizi visus failus, lai redzētu vai kaut kur nav kads lieks enter vai <br> vai vnk atstarpe vai kas tāds. Nu nav :( Bet kādēļ rodas šī "WHITESPACE" es nesaprotu. Idejas?

 

P.S Zinu ja ir Linux serveris utt tad php kodā labāk lietot PHP_EOL nevis /n jo tas to n/ saprot savādāk. Bet šajā gadījuma tas ir localhost un windows :(

 

Ceru uz Jūsu palīdzību!

 

 

Ar cieņu,

vitao.web

Link to comment
Share on other sites

Tieši BOM arī ir tas, kas rada to problēmu. Tāpēc arī ir jāsaglabā kā UTF-8 without BOM.

 

BOM pats par sevi ir ar aci neredzama simbolu kopa, kas atsevišķiem editoriem ir vajadzīga, lai saprastu, ka attiecīgais fails ir UTF-8 kodējumā. Tas, ka tu ar aci konkrētos simbolus editorā neredzi neko nenozīmē. Tiklīdz pārlūkā šie simboli parādās, tā arī rodas atstarpe.

 

Pa lielam jau UTF-8 kodējums failos ir vajadzīgs tad, ja tu tur raksti arī latviskos tekstus, mums, piemēram, praktiski visi faili ir brīvi glabājami arī ANSI kodējumā, jo viss saturs, kas ir ārpus ANSI nāk no datubāzes vai valodu sistēmas.

 

kaklz

Link to comment
Share on other sites

Bet man cilvēki stāsta ka labāk visu glabāt ir bez to BOM...Un vispār ja nav grūti, tad kāda ir tā atšķirība? Un ko lietot labāk?

 

Nu pareizi arī viņi stāsta, tikai tu nepareizi saproti.

"glabāt bez to BOM" ir glabāt "UTF-8 without BOM", nevis vienkārši "UTF-8".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...