Jump to content
php.lv forumi

OOP kā tāds


Gacha

Recommended Posts

Dēļ kā nemīlu Java ar saviem private etc.

visi tie private imho ir ieviesti prieksh projektiem, kurus taisa ntie coderi. advanceetaakie sataisa komponentes taa, lai parasti aplikaaciju developeri neapjuktu starp liekiem propertijiem un neseedeetu dienaam debagodami, taapeec, ka dumi pamainiijushi kaadu propertiju.

**

no otras puses jaasaka, ka ir besiigi kaut vai tajaa pashaa Delphi katru reizi liist un kopeet propertiju vai atribuutu prom no private sadaljas, kad savaigaas, lai cita komponente to tomeer var pa tiesho izmantot.

**

respektiivi - kaa jau visam shajaa dziivee - ir gan savi plusi, gan savi miinusi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

offtopics/

Kādam nav aizķeries Delphi 7 vai nācies mocīties ar Scintilla? gribās VenPad uz UTF-8 draudzīgu komponenti pārrakstīt (Scintilla; izmanto kaut kādu tur JVCL, kuram vajadzīgs D6 updeits, bet kad uzlieku updeitu, tad vairs neiet Scintilla, bet varbūt gļukoju; gribu pamēģināt ar D7).

Link to comment
Share on other sites

Veel ir arii D8, bet tas man shaushaliigi nepatiik ar visu savu baazeeshanos uz .NET :(

Kompileejas aptuveni 10x leenaak kaa D7, pie tam ar backward compatibility arii ir galiigi shvaka :/

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz par offtopic, Venom dēļ UTF-8 nesuporta es Venpad izmetu miskastē, viss būtu baigi labi, tikai man nepatīk vairs rakstīt saistus kaut kādā citā kodējumā :P

Un ja tev ljoti vajag to D7, es varu paprasiit lai priekš tevis noslauc un iededzina.

 

Tātad, atgriezīšos tomēr pie topka.

Es arī pēdējā laikā esmu pasācis rakstīt index.php + kaut kādas dažas klases.

Bet, tas ir tikai tāpēc ka projekta izpildes laiks ir šausmīgi mazs un nav iespējams tik dziļi iedziļināties tajā lai varētu to visu uzbūvēt ar klasēm.

 

Es īsti nepiekritīšu arī tam, ka nevar pilnībā rakstīt OO, jo uzskatu ka var to darīt, tikai tev katrai mazai lietiņai ir vajadzīga sava klase, kas protams patērē ļoti daudz laika.

 

Man piemēram ir sapnis, ka es varētu, izdomāt saita struktūru, izdomāt kādas klases man būs nepieciešamas, salikt visu to kopā, izmanīt nepieciešamās lietas un vis beidzot es esmu pilnībā pārliecināts, ka manis uzrakstītais saits nevienā brīdī nav kļūdains un ja arī ir kāda kļūda, tad man šī kļūda ir tikai vienā vietā, kādā no klasēm.

Link to comment
Share on other sites

piemēram ir sapnis, ka es varētu, izdomāt saita struktūru, izdomāt kādas klases man būs nepieciešamas, salikt visu to kopā, izmanīt nepieciešamās lietas un vis beidzot es esmu pilnībā pārliecināts, ka manis uzrakstītais saits nevienā brīdī nav kļūdains un ja arī ir kāda kļūda, tad man šī kļūda ir tikai vienā vietā, kādā no klasēm.

 

Njaa. Man te arii ir aizsaakts viens cms, maksimaali univeralizeets. Radaas baigaa apgaismiiba, kaa maksimaali daudz liidziigu lietu sabaazt vienaa.

Prieks, kur tu rodies, bet buushu laimiigs, ja tieshaam to izdosies novest liidz galam, jo peec projekteejuma jau skjiet, ka visam buutu jaarullee.

 

***

 

Un tomeer varu pateikt, ka tas viss notiek pa iteraacijaam. Kaadreiz vispaar biju laimiigs, ka uztaisiiju vienu tabulu contents, kuraa un arii web-editoru, lai vareetu to visu editeet :) Principaa katraa solii var saprast, kaa esosho var uzlabot, efektivizeet.

Link to comment
Share on other sites

2AcidRain: sarunājam. Varbūt padomāt arī par Kylix... Šodien ap 18 sanāks? :ph34r: Kā nekā progress jābīda uz priekšu.

 

Uz doto brīdi VenPad funkcionalitāte mani pati par sevīm apmierina, gribu ieviest UTF-8 un tabus + iespēju noredirektēt venpad.ini (piem uz %USERPROFILE%, lai VeA katram varētu no būt savs profils, kaut arī pads palaižās no abavas) un neizmantot preview (nelādēt IE kontroli, lai zem Linuxa Wine nemet ārā kļūdas paziņojumu). Diemžēl dēļ tā jāpārraksta viss no jauna. Kad būs vairāk vai mazāk gatavs, ir iedeja palaist padarīšanu uz OpenSource/CreativeCommons.

 

Savukārt utf nesuports mani pieradināja viegli un ātri taisīt vairākvalodu interfeisus. Resp. viss teksta outputs balstās uz sekojošu fīču (VenLang koda izrāviens):

 

//try to load dictionary

@include_once('tr_'.$_SESSION['lng'].'.php');

 

//processing loadoff

if (isset($dict))

{

.function tr($tmp,$post='')

.{

.. //if no transl., return the same

..if (empty($tr[$tmp]))

...return $tmp;

..//if w/postfix

..if ($post && !empty($tr[$tmp.'/'.$post]))

...return $tr[$tmp.'/'.$post];

..return $tr[$tmp];

.}

}

else

{

.function tr($tmp,$post='')

.{

..return $tmp;

.}

}

 

attiecīgi tr_lv.php satur

$dict=array('cat'=>'kaķis','cat/small'=>'kaķēni',...);

bet tr_ru:

$dict=array('cat'=>'кот','cat/small'=>'котята',...);

 

(jau UTF-8 vai citā vajadzīgā kodējumā)

 

iekš index.php

echo tr('cat').' & '.tr('cat','small');

Link to comment
Share on other sites

Un tomeer varu pateikt, ka tas viss notiek pa iteraacijaam.

Man šķiet, precīzāk būtu teikt - pa spirāli. Izejot no centra - plašāk un dziļāk, bet tomēr apkārt vienam punktam.

Haosa teorija.

 

Vienmēr esmu teicis, ka OOP ir saistīts ar filosofiju.

 

Vēl baigi vajag laptopu, bet jāuzgaida, kamēr iedos no darba/sakrāšu pats (atkarībā no maģistrantūras maksas). Un vairāk brīva laika (kas, savukār, varētu atrisināt laptopa problēmu, jo neapūtušamies pie mājas datora sēdēt kaut kā negribās - tā jau 8 stundas uz dirsas nodeldētas :unsure:).

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...