Jump to content
php.lv forumi

Vecais labais encoding!


Robis

Recommended Posts

Sveiki!

Es jau atkal par encoding!

Respektīvi, manā lapā vajadzēs rādīties vienlīdz labi savās valodās latviešu, angļu, krievu un vācu teksti! Izmantojot encodingu "utf-8" rādās kaut kādi kvadrātiņi latviešu burtu vietā, taču izmantojot "windows-1257" krievu burti ļoti labi rādās kopā ar latviešu burtiem!

Vai gadījumā nav tā, ka windows-1257 ir universāls encodings un drošāks par "utf-8"? Vai nevarētu būt problēmas apskatīt šo lapu arī vāciešiem, angļiem, krieviem uz savām sistēmām, ja lapai ir uzlikts encoding windows-1257 ???

Man jau šitais interesē!

P.S. encodingu sūtu, izmantojot:

header("Content-type:text/html;charset=windows-1257");

Link to comment
Share on other sites

ar taadu kodeejumu kaa ieliec datu baazee, ar taadu arii velc laukaa. citaadaak jau nekas nesanaaks...

 

nu paprovee insertot datu baazee no formas, kur header ir utf-8 un tad paskaties kaa ar attieciigi utf-8 header naak laukaa dati. tad vajadzeetu visam buut kaa naakas

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu pārliecināts vai viņus saglabāju zem utf, jo glabāju iekš EditPlus programmas... Kā tad var saglabāt utf un vai mysql bāzē arī tā var saglabāt ?

Windows XP nāk līdzi laba utilīta: notepad.exe

Ar tās palīdzību var tekstu saglabāt kā UTF-8.

Atver notepadā tukšu failu, tad ar copy paste ieliec tur tekstu, un pie seivošanas norādi, ka encodins tev būs UTF-8

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...