Jump to content
php.lv forumi

Neizdodas nokonfigurēt epastu uz google apps


pilots

Recommended Posts

Vēlos izveidot savu epastu zem sava domēna, proti, [email protected] un kā epasta vietu izmantot google apps pakalpojumu.

Bet par skādi jau otro reizi pēc 48 stundu gaidīšanas saņemu googles vadības panelī ziņojumu:

Izskatās, ka jūsu domēns ir konfigurēts nepareizi

 

Tātad, par visu pēc kārtas.

 

Domēns ir no nic.lv, tika palūgts, lai šim domēnam epastus pārvirza uz mana hostinga ip adresi iekš godaddy.

 

Rezultāts MX Record Lookup: (attēls)

Searching for mansdomens.lv MX record at m.root-servers.net [202.12.27.33]: Got referral to NSZ2.NIC.lv. (zone: lv.) [took 188 ms]

Searching for mansdomens.lv MX record at NSZ2.NIC.lv. [92.240.64.2]: Reports mail.mansdomens.lv. [took 308 ms] Response:

Domain Type Class TTL Answer

mansdomens.lv. MX IN 1800 mail.mansdomens.lv. [Preference = 10]

lv. NS IN 1800 ns-lv.ripe.net.

lv. NS IN 1800 ns.uu.net.

lv. NS IN 1800 nsz2.nic.lv.

lv. NS IN 1800 nsz.nic.lv.

lv. NS IN 1800 sunic.sunet.se.

mail.mansdomens.lv. A IN 1800 xxx.xxx.xxx.xx (hostinga ip adrese)

nsz2.nic.lv. A IN 1800 92.240.64.2

nsz.nic.lv. A IN 1800 91.198.156.4

 

Tālāk, uz hostinga (godaddy) ir dzēsti esošie mx ieraksti un pievienoti, kā prasīts google apps, rezultāts:

j37dezvf51vtwmynt0u.gif

 

Un pēc šī visa joprojām epasti nestrādā. Google pēc 48 stundu pārbaudēm ziņo, ka nav konfigurēts kā nākas.

 

Kur varētu būt problēma, kādam ir pieredze bijusi ar epastu veidošanu uz google apps?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sveiki, vēlreiz! ;)

Joprojām neesmu ticis ar šo problēmu galā, bet gribētu šo tematu papildināt ar pāris faktiem. Varbūt tomēr izdosies kādam pakomentēt. :)

 

Iepriekšējie screenshoti joprojām ir "svaigi", tādēļ, variet arī ņemt vērā tos.

Iepriekš 50/50 domāju, ka vaina ir vai nu nic.lv pusē vai godaddy. Tomēr nedaudz papētot šo lietu, lūk, ko noskaidroju:

Lasot pods.lv ievēroju, ka autoram ir epasts gluži kā es šobrīd cenšos izveidot zem google. Apskatoties pods.lv mx lookup uzzināju, ka arī tam situācija ir akurāt tāda pati kā man.

Lūk, varam salīdzināt:

tg8qmo3u9s93nkp9ozhk.png

t9jmugwmvm10x8j4cfo.gif

Identiska ir daļa par epastiem (tā es to vismaz saprotu). No domēna MX iet uz ???.domens.lv, tālāk no ???.domens.lv iet A ieraksts uz ip.

Manā gadījumā no domēns.lv MX uz mail.domēns.lv, tālāk mail.domēns.lv uz ip adresi.

 

Tad nu es vairāk sliecos uz to, ka neesmu pareizi konfigurējis kaut ko godaddy dns settingos. Pievienoju bildi ar dns konfigurāciju:

etbj7erqq25dwxjwwjp.png

j37dezvf51vtwmynt0u.gif

 

Vai nav tā, ka tas mail ieraksts ir jāmaina (ja tā, tad uz ko?) / jādzēš.. ?

 

Padalieties ar padomiem, lūdzu. Paldies! :)

Link to comment
Share on other sites

Es pasniedzu maksimāli visu, ko varēju atļauties. Arī lookup rezultāti ir šeit. Aizkrāsotais domēns visur viens un tas, ip arī. Domēns pats strādā. No googles epasta vēstules varu izsūtīt, saņēmējam uzradās kā no epasts@mansdmēns.lv, bet saņemt neko nevaru. To arī uzrāda google apps, ka MX iestatījumi neesot kārtībā.

 

Ja ir idejas, ko es vēl varētu pārbaudīt, tad iesakiet un nopublicēšu rezultātu. Redz, es nekad šādu lietu neesmu darījis un iespējams daudzi no jums tāpat. Varbūt vismaz kāds var pateikt vai teorētiski viss ir pareizi, vai nav kaut kur kaut kas lieks.. jebkuri ieteikumi laipni gaidīti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hm, es, ja godīgi nesaprotu jautājumu - "kas uz kurieni resolveejas". No offence, vienkārši neesmu ar šīm epastu lietām ņēmies, vēljovairāk klāt ņemot google apps.

 

Klez (vai jebkurš cits, kas šo lietu saprot), ko un kā man vēl papildus pārbaudīt? Rezultātus / screenshotus nopublicēšu.

 

Labprāt uzklausīšu jebkādus ieteikumus.

Link to comment
Share on other sites

Sakarā ar to, ka man nav īpaši ko slēpt, tad redz, kā izskatās mana aleksejs.id.lv domēna vconfigs, kas bez problēmām darbojas ar google apps.

	aleksejs.id.lv. 	A 	 1 	86400 	195.13.187.5 	
aleksejs.id.lv. 	MX 	5 	86400 	alt1.aspmx.l.google.com. 	
aleksejs.id.lv. 	MX 	5 	86400 	alt2.aspmx.l.google.com. 	
aleksejs.id.lv. 	MX 	1 	86400 	aspmx.l.google.com. 	
aleksejs.id.lv. 	MX 	10 	86400 	aspmx2.googlemail.com. 	
aleksejs.id.lv. 	MX 	10 	86400 	aspmx3.googlemail.com. 	
aleksejs.id.lv. 	MX 	10 	86400 	aspmx4.googlemail.com. 	
aleksejs.id.lv. 	MX 	10 	86400 	aspmx5.googlemail.com. 	
aleksejs.id.lv. 	NS 	1 	86400 	ns1.eu.editdns.net. 	
aleksejs.id.lv. 	NS 	1 	86400 	ns1.us.editdns.net. 	
aleksejs.id.lv. 	NS 	1 	86400 	ns2.eu.editdns.net. 	
aleksejs.id.lv. 	NS 	1 	86400 	ns2.us.editdns.net. 	
aleksejs.id.lv. 	NS 	1 	86400 	ns3.us.editdns.net. 	
aleksejs.id.lv. 	TXT 	1 	86400 	v=spf1 include:aspmx.googlemail.com -all 	
pasts.aleksejs.id.lv. 	CNAME 	1 	86400 	ghs.google.com. 	
www.aleksejs.id.lv. 	A 	1 	86400 	195.13.187.5

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...