Jump to content
php.lv forumi

MsSQL + Access + PHP


zoltar

Recommended Posts

Hai!

 

Kāds ir mēģinājis augšminēto kombināciju? Man ir reāla problēma ar kodējumu ko Access taisa strādājot ar SQL serveri. Kāds ir jāliek in charset PHP, lai dabūtu Access ievadītos datus normālos latviešu burtu kodos unikodā web aplikācijā nvarchar laukiem?

 

Taisot trace redzams, ka access uzliek language us_english, taču par kodējumu neko nesaka...

 

Ir kautkāds DBCS kodējums, kurā varētu taisīt insertu Access, taču jautājums vai to PHP iconv bibliotēka vispār atbalsta...

 

Ir kādas idejas?

Link to comment
Share on other sites

Hai!

 

Kāds ir mēģinājis augšminēto kombināciju? Man ir reāla problēma ar kodējumu ko Access taisa strādājot ar SQL serveri. Kāds ir jāliek in charset PHP, lai dabūtu Access ievadītos datus normālos latviešu burtu kodos unikodā web aplikācijā nvarchar laukiem?

 

Taisot trace redzams, ka access uzliek language us_english, taču par kodējumu neko nesaka...

 

Ir kautkāds DBCS kodējums, kurā varētu taisīt insertu Access, taču jautājums vai to PHP iconv bibliotēka vispār atbalsta...

 

Ir kādas idejas?

Varbūt regional settings apskatīties?

 

Varētu gadīties, ka Access ņem noklusētos windows regional settings, ja ar tiem kaut kas nav kārtībā, tad attiecīgi arī rodas problēmas

 

^ tikai minējums

Link to comment
Share on other sites

caur vienu vietu!

windows-1257 ir tas lv kodējums, bet lai uz unicode jāņem talkā iconv() funkcija.

vieglāk noeksportēt iekš CSV ieimportēt kādā normālā datu bāzē, kurai php piekļūst bez probzām (MySQL) un tad tajā ieimportēt visu un izejot ar php no iconvēt updeitos.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildēm.

 

Vakar nočakarējos bet skaidrībā netiku.

 

Lieta tā ka MsSQL DB backend ir mandators, kā pamats, Access vadībai, web ir datu atspoguļošanai - tā kā citu iespēju nav.

 

MsSQL iekšēji kodēšanai teksta laukiem izmanto UCS-2 kodējumu (līdzīgs UTF-8).

A kādā kodējumā raksta Access velns viņu zin. UTF-8 rakstīto no web interfeisa tas .... arī nerāda, bet ar to es vēl tiktu galā.

 

Es ņēmu visus kodējumus ko zinu un laidu stringus caur iconv un atklāju ka vienīgie kuriem ir jēdzīgs rezultāts ir windows-1250 (nevis windows-1257!!!!). Uzliekot to var dabūt visus š un ž, taču ā,ē u.c. nav!

 

Ieteikumi?

Link to comment
Share on other sites

pamēģini kodējumu uzrakstīt kā

windows-1257//TRANSLIT

 

accesu izeksportē failā, nomaini tam paplašinājumu uz *.htm, atver exporerī, atrod kādu latviešu vārdu un pamaini encoding'us - varbūt atradīsi vajadzīgo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...