Jump to content
php.lv forumi

bildes, to saglabāšana, kvalitāte


Alnis

Recommended Posts

Tātad, es uplodoju bildes un samazinu tās ar imagecopyresampled()

 

Samazināšanai izmantoju http://lv.php.net/manual/en/function.imagecopyresampled.php piemērā minēto skriptu. Samazinu tādā izmērā, kādā es pēc tam vēlos parādit, proti, kad izvadu, vairs augstumu un platumu nenorādu (lai ietaupās vieta uz diska un lai bildes būtu vieglākas ielādei). Uplodoju bildes kas iekļaujās rāmī 650*650 pixeļi. rezultātā bildes tiek samazinatas lidz 40-80 kb, viss butu labi, bet kvalitate manami pieklibo :(

 

Vai ir kada atskiriba, ja izvadu lielu bildi caur img src noradot augstumu un platumu 650;650, proti, bilde tiek samazinata un ja izvadu bildi, kurai izmeri jau ir 650*650- bez samazināšanas?

 

ja pareizi sapratu manuāli, tad sliktātu kvalitāti veido ši funkcija imagecopyresized()

 

 

un vēl tāds jautājums, es skriptā neesmu uzlicis uplodējamā faila maksimumu, php.ini man stāv upload_max_filesize 15M, eny vej es nevaru uploadod bildes kas lielākas par 1.9 M. Kas tur par šteli, nav jāskatās vēl kāds uzstādījums php.ini, teiksim uploda laiks kaut kāds? jo kad lielāka bilde, ilgāk uplodojās.

Link to comment
Share on other sites

Vai ir kada atskiriba, ja izvadu lielu bildi caur img src noradot augstumu un platumu 650;650, proti, bilde tiek samazinata un ja izvadu bildi, kurai izmeri jau ir 650*650- bez samazināšanas?

 

Kvalitātē atšķirība nebūs. Bet ir atšķirība, ka nenorādot izmēru, tu salauz browsēšanas priekus cilvēkiem, kas browsē ar atslēgtu attēlu rādišanu. Dizains viņiem var "sagāzties", jo pārlūks nezinās cik tad īsti lielai (cik daudz vietas jāatvēl) bildei bija jābūt. Bet nu tas lielākoties ir mazsvarīgs faktors.

 

Tu pēc tam saglabā kā jpg ? Cik lielu kvalitāti norādi ?

 

Par tiem izmēriem - pārbaudi arī post_max_size. Kā arī pārbaudi kāda kļūda notiek (var_dump($_FILES['fails']['error']) un http://lv2.php.net/manual/en/features.file...oad.errors.php), kad uploadē.

Link to comment
Share on other sites

Tu pēc tam saglabā kā jpg ? Cik lielu kvalitāti norādi ?

 

Par tiem izmēriem - pārbaudi arī post_max_size.

 

post_max_size 8M

uplodoju jpg un saglabaju jpg

 

bildes kvalitāti nenoradīju- defaultais laikam ir 75 intervāla no 0-100. Tikko uzliku kvaliatti simts un bilde tiek saglabata ar izmeru jau 230 kb- laikam te bus taa shtele :)

 

Par tiem izmēriem - pārbaudi arī post_max_size. Kā arī pārbaudi kāda kļūda notiek (var_dump($_FILES['fails']['error']) un http://lv2.php.net/manual/en/features.file...oad.errors.php), kad uploadē.

 

izmeta int(2) , kas nozīmē Value: 2; The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form. un protams, tur es esmu ielipinājis 2 Mb limitu, vot auns :D

Link to comment
Share on other sites

paturpināšu problēmu. Ar IE viss strādā labi, bet ar OPERU un kaut kādu LINUX standarta browseri netieku pāri šadam kodam

 

if(!($_FILES['userfile']['type']=="image/pjpeg")) {
echo "nav JPG bilde<br>";

echo var_dump($_FILES['userfile']['error']);
exit;
}

 

man izvada:

 

nav JPG bilde
int(0)

 

 

vai tas nozīmē, ka priekš dažādiem browseriem man jāveic savādāka faila tipa pārbaude???

Link to comment
Share on other sites

Jā, jo MIME tips var būt arī image/jpeg, un iespējams, ka arī image/jpg.

 

Labāk ar getimagesize() dabū informāciju par bildi un tad šādi pārbaudi:

 

$img_info = getimagesize($_FILES['blabla']['tmp_name']);
if (!empty($img_info) && $img_info[2] == IMAGETYPE_JPG) {
 // ir bilde
} else {
 // nav bilde, vai arii nav JPG formaats
}

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...