Jump to content
php.lv forumi

Ja kādam PHP iesācējam Jelgavā nav ko darīt vasarā...


Endijs

Recommended Posts

Visticamāk, ka diez vai kādu šis interesēs, bet tā kā nekad 100% neko nevar zināt, tad sniedzu info.

Tātad, ja kādam PHP programmētājam (iesācējam) no Jelgavas nav īsti ko darīt vasaras mēnešos (un varbūt arī pēc tam), tad ir iespēja laiku izmantot lietderīgi un apgūt jaunas lietas, pielietojot savas zināšanas PHP projektu izstrādē. Tāda kā prakses vieta bez maz vai sanāk. Šajā sakarā ir daži punkti, par kuru "pratīgumu","neprātīgumu" lūdzu nekomentēt. Tā teikt, ja jūs interesē - komunicējam. Ja gribat pateikt "šis nevienu neinteresē", tad labāk netērējiet laiku.

 

* Piedāvājums PHP iesācējiem, kuri meklē ko līdzīgu prakses vietai;

* Kaut kādām priekšzināšanām tomēr vajadzētu būt, jo gluži no 0 apmācīt negribu;

* Kodēšana notiktu birojā pašā Jelgavas centrā;

* Pasākums varētu interesēt tos, kam ir vēlme kaut ko apgūt, bet paši īsti piespiesties nevar vai arī nav kas pamāca.

* Par materiāliem labumiem, vismaz sākumā domāt nevajadzētu. Ja vēlāk ir redzams, ka zināšanas un kvalitāte ir pietiekami laba, tad kādi darbiņi var tikt arī atalgoti. Ar laiku var tikt pieņemts par pastāvīgu darbinieku.

* Pamatā notiktu kodēšana ar PHP5, MySQL5, JavaScript, Ajax, XML (ne jau viss uzreiz, bet tas cik daudz sākumā stipri atkarīgs no zināšanām). Ja pietiks zināšanu, tad kaut ko abstraktāku: jQuery, ZendFramework. Būs kaut ko nedaudz jāsaprot arī no XHTML, CSS, bet dizainus graizīt nevajadzēs.

 

Kāpēc es šādu lietu piedāvāju? Tāpēc, ka atceros sevi gadus 4-5 senā pagātnē, kad biju priecīgs, ka varu kaut kur iet un pakodēt, jo tā apguvu jaunas lietas. Toreiz pat īsti nebija svarīgs vai man par to kāds maksā vai nē. Kā vēlāk izrādījās, iegūtās zināšanas un kontakti nes augļus joprojām. Varbūt, ka kādam sanāk līdzīgi. Turklāt, ja šāds censonis sevi labi pierāda, viņš var atrast darbu šādā specialitātē Jelgavā, kas nemaz nav tik izplatīta iespēja (pašam man ļoti nepatika braukāt uz Rīgu katru dienu).

 

Sākotnēji saziņa caur PM vai uz mailu. Gan jau to varēs atrast, ja ir vēlme.

Link to comment
Share on other sites

Firma ir tā pati, kuru teica black.

Bet adrese nebūs īstā. No nākamā mēneša es migrēju no Asteru ielas uz normālu birojiņu Mātera un Pētera ielas krustojumā (pretī Spīdolas ģimnāzijai).

Link to comment
Share on other sites

es jau gribeeju teikt par to astera ielu ....

jaacer ka kaads cilveeks pieteiksies un ies pie tevis mācīties :)

un vēl labāk jau būs ja varēsi izskolot ;)

Endij, tev vajadzeeja shito pirms meenesha pielikt LLU pie kāda ziņu dēļa... :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms mēneša es vēl īsti nezināju cik stabila ir mana kantorīša nākotne. Tā kā tagad redzu, ka viss iet uz priekšu un jau ir ilgtermiņa klienti atrasti, tad esmu nolēmis nedaudz paplašināties. Tāpēc jau arī ir migrācija no Asteru ielas... Cik tad ilgi kantoris var mitināties dzīvoklī? :D

Link to comment
Share on other sites

Lai būtu interesantāk un pie reizes parādītu, ka bieži vien informāciju pirms prasīt var arī atrast pats, tad pateikšu, ka Skype username neatklāšu, bet tas ir publiski atrodams kādā no LV Web lapām.

Link to comment
Share on other sites

Smieklīgs vai nesmieklīgs, bet nu tā ir lieta nr1 ar kuru vajadzēs rēķināties tam, kurš gatavosies pretendēt uz attiecīgo posteni. Informāciju pašam nāksies meklēt daudz un dikti. Protams, hintus es došu (par to kā meklēt utt.), bet lielāko daļu jāatrod būs pašam. Ticiet vai nē, bet tas vēlāk ļoti noder.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ping-pong. Piedāvājums joprojām aktuāls.

Diemžēl ar tiem dažiem kas pieteicās nekas nesanāca. Lai nebūtu lieka zīlēšana, uzreiz pateikšu, ka problēma bija tajā, ka nevarēja zināt, ka attiecīgās personas varēs uzturēties ilgāk par 1-2mēnešiem. Bet gribās kādu uz ilgāku laika periodu.

 

Nu ko - LLU studenti - lieliska izdevība jums :)

Link to comment
Share on other sites

Tā kā es pats no Jelgavas un birojs Jelgavā, tad nu nav ne mazākās vēlmes ķēpāties ar Rīgu :)

Tā kā Jelgavā ir maz vietu, kur var kāds PHP koderis izvērsties, tad domāju, ka kādam LLU studentam noteikti vajadzētu būt ieinteresētam. Bet kas to lai zina.

Link to comment
Share on other sites

* Pamatā notiktu kodēšana ar PHP5, MySQL5, JavaScript, Ajax, XML (ne jau viss uzreiz, bet tas cik daudz sākumā stipri atkarīgs no zināšanām). Ja pietiks zināšanu, tad kaut ko abstraktāku: jQuery, ZendFramework. Būs kaut ko nedaudz jāsaprot arī no XHTML, CSS, bet dizainus graizīt nevajadzēs.

Esmu bijušais LLU ITF students. Un lieta tāda, ka tur PHP sāk mācīt trešajā kursā array(), print(), $_GET, $_POST līmenī. HTML un CSS tiek mācīts nedaudz augstākā līmenī ja nemaldos pirmajā kursā, bet šā vai tā būs problēmas dabūt pie dzīvības lapu uz IE un Firefox, nerunājot nemaz par citiem pārlūkiem. JavaScript tiek iemācīts tik daudz cik pastāsta, kas ir OnClick() un OnFocus()...

Par Ajax un XML man liekas pat pasniedzēji nav dzirdējuši :)

 

P.S. no sākuma lieku reizi padomā vai tie studenti tev ir vajadzīgi... Jo no Web kodēšanas tur maza sajēga :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...