Jump to content
php.lv forumi

par datu atlasīšanu


ezs

Recommended Posts

jautājums ir kā būtu optimālak veikt atlasījumus no db lai atgriesā vērtība būtu skaits cik rindiņu ir vai nav pieņemtas ar select f-ciju

patreiz es lietoju

$sodien = mysql_query ("SELECT * FROM $tabula WHERE userid='$userid' ORDER BY `id` DESC");
$hits_sodien = MYSQL_NUMROWS($sodien);

bet teiksim ja es šajā rindiņā iemetu AND WHERE atgriesta netiek nekāda vērība laigan es skaidri zinu ka ir jābūt datiem.

 

tad vel par to DISTINCT es lietoju šādu kodu, bet atkal netiek atgriesta nekāda vērtība

$host = mysql_query ("SELECT DISTINCT ip FROM $tabula");
$hosts = mysql_numrows($host);

zinu ka bija tāda COUNT bet man īsti nesanāk viņu izmantot kā viņa būtu jaizmanto

Link to comment
Share on other sites

Jautājums ir: "Kā būtu optimālak veikt atlasījumus no db, lai atgrieztā vērtība būtu skaits, cik rindiņu ir vai nav pieņemtas ar select f-ciju?"

Veids, kā tu to dari ir pareizais. Vienīgi jāraksta mysql_num_rows nevis mysql_numrows. Ja tev neatgriež rindiņas, kaut arī tu tiešām zini, ka vajadzētu atgriezt - tātad nepareizi esi uzrakstījis vaicājumu.

 

COUNT izmanto tad, kad vajag dabūt tikai vaicājumam atbilstošo rindu skaitu. Ja vajadzīgas arī pašas rindas, tad skaitam izmanto mysql_num_rows.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...