Jump to content
php.lv forumi

failu pieejas tiesiibu pieskirshanana ieksh ecluc


justus

Recommended Posts

Rakstiibas kljuuda..

 

Bet nu principaa tev nekaadi chmod nav jaaraksta. Lielaakajai daljai normaalu ftp klientu ir iespeejas mainiit permisijas vizuaali (protams katram veids kaa to izdariit var atskjirties) - panjem faila properties / permissions un tikai atkjeksee kam write kam read tiesiibas un viss..

Link to comment
Share on other sites

no konsules ieej MC iekshaa. Tad lai tev būtu iezīmēts attiecīgais fails vai direktorija. Tad tā pat kā nortonā izvēlies izvēlni fail un tur tev būs chmod. Saliec attiecīgos ķeksīšus un viss būs.

 

Labā malā buus skaitlis ar daudziem cipariem, jaskatās pēdējie 3, tur tad tev arī sanāks tas 716.

 

Varbūt pateicu, ko ne tā, jo pats linuxu neizmantoju.

Link to comment
Share on other sites

Nee chmod nav nekaada sakara ar failu nosaukumiem.

chmod ir unix/linux komanda ar kuru nomaina permisijas (ja nesaproti sho vaardu tad - faila pieejas tiesiibas) failiem..

 

Iisumaa chmod atshifreejas taa (piemeeram tas 716):

 

katrs no cipariem sastaada tiesiibas

pirmais cipars (7) - faila iipashnieks (owner) tiesiibas

otrais (1) - faila iipashnieka grupa (group)

treshais (6) - visi paareejie lietotaaji (others)

 

Pastaav triis tiesiibu veidi read (lasiit), write (rakstiit), execute (izpildiit)

Kurai katrai ir piekaartots savs cipars

 

4 - read

2 - write

1 - execute

 

Lai panaaktu vairaakas tiesiibas vienlaiciigi vienam lietotaaju veidam (owner/group/other) skaitlji ir jaasumee..

 

Piemeeram:

Taakaa owner ir dotais cipars 7 tas asthifreejaas kaa 4 + 2 + 1 proti read / write / execute

 

Grupai ir 1 tas noziimee tikai execute..

 

Vispiem paareejiem read / write kas ir 2 + 4

 

Attieciigi shaadi saformeejot CHMOD serverim var nodot failam nepiecieshamaas tiesiibas (seviskji attiecaas briizhos kad ar to pashu php nepiecieshams kaadu failu ierakstii/mainiit vai arii kaadaa direktorijaa uploadeet kaut ko)

 

 

Bet kaa jau teicu normaals FTP klients to var izdariit tiiri vizuaali un shaadas papildus zinaashanas nav vajadziigas, jo eksistee veel lietas kaa sticky bit etc..

Link to comment
Share on other sites

jā, par to, ka var arī iekš FTP gan nezināju. <_<

Bet tā kā ftp atzīstu tikai anonīmajā režīmā, tad visu daru caur ssh/scp. Protams, ja nav, ssh tad nav...

Starp citu, kāda aptuveni ir ātrumu atšķirība scp un ftp? Itkā scp vajadzētu būt lānākam, taču pieļauju domu, ka ierobežojošais faktors ir un paliek trubas resnums, nevis paša protokola nodrošināšanai nepieciešamie datorresursi.

Edited by Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

NU Aleksej, man te papild jautājums! Kas ir SCP ? Es zinu kas ir SSH, pāris reizes esmu lietojis - manā izpratnē tas ir dossisks "Radmins". SCp būtu kas līdzīgs?

Link to comment
Share on other sites

jā, par to, ka var arī iekš FTP gan nezināju.  <_<

Bet tā kā ftp atzīstu tikai anonīmajā režīmā, tad visu daru caur ssh/scp. Protams, ja nav, ssh tad nav...

Starp citu, kāda aptuveni ir ātrumu atšķirība scp un ftp? Itkā scp vajadzētu būt lānākam, taču pieļauju domu, ka ierobežojošais faktors ir un paliek trubas resnums, nevis paša protokola nodrošināšanai nepieciešamie datorresursi.

scp ir leenaaks jo ir kanaals/dati paraleeli tiek kripteeti.. Protams trubas resnumam paliek primaara noziime

 

Bet ieteiktu pameegjinaat arii SFTP kam buutu jaaiet standartaa uz peedeejiem openssh kaa arii protokola atbalsts ir iebuveets piem WinSCP. Priekshrociibas ir taadas ka tas lai arii tas nav ljoti aatraaks bet supportee taadu lietu kaa resume (kas ir buutisks pie lielaaku failu transfeera) u.c. dazhas labas lietas.

sftp vs scp: http://winscp.sourceforge.net/eng/protocols.php

 

Bet tas nav vairs php :)

Link to comment
Share on other sites

2 Roze: No savas pieredzes ar SCP/SFTP (un šī pieredze man ir diezgan liela) SFTP man vienmēr strādā nevis nedaudz lēnāk bet gan par kārtu lēnāk. Par cik lielākoties man vajag dzenāt šurpu/turpu visādus php/config/utt mazus failiņus, tad esmu vienmēr izvēlējies SCP.

2 Gacha: SCP (Secure CP - un cp iekš *nix ir kopēt) programma/protokols, kas ļauj kopēt datus izmantojot SSH - tādejādi, gan dati, gan parole ir vispārīgā gadījumā aizsargāti gandrīz pret jebkādu "slikteņu" darbībām.

Link to comment
Share on other sites

2 Roze: No savas pieredzes ar SCP/SFTP (un šī pieredze man ir diezgan liela) SFTP man vienmēr strādā nevis nedaudz lēnāk bet gan par kārtu lēnāk. Par cik lielākoties man vajag dzenāt šurpu/turpu visādus php/config/utt mazus failiņus, tad esmu vienmēr izvēlējies SCP.

Nu taa vareetu buut par to es nestriidos.. Kaa jau mineeju tas taadiem lielaakiem failiem (ir gruuztas filmas uz 400-500kb/s) uz maziem un kaudzi process vareetu buut ilgaaks/leenaaks.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...