Jump to content
php.lv forumi

news ar mysql


hackerman

Recommended Posts

Kā sākt taisīt news skriptu? Vajag, lai info glabājas uz mysql, kad izvada info, lai parādās ~ tā:

pievienoja: niks @ date

iisais raksts:

links: readmore

pilnais raksts:

 

 

Tātad, kā to taisīt? Visu rakstu glabāt vienā tabulas lauciņā? Pastāstiet kā būtu pareizāk taisīt ..

Link to comment
Share on other sites

netaisi visu vienā lauciņā

taisi 2 tabulas

lietotāji

 

CREATE TABLE USERS (

user_id int not null auto_increment,

nick varchar(30) not null,

PRIMARY KEY(user_id))

 

un raksti

CREATE TABLE ARTICLES (

article_id int not null auto_increment,

user_id int not null REFERENCES USERS(user_id),

short_version varchar(255) not null,

long_version lob not null,

date_created datetime not null,

PRIMARY KEY(article_id))

 

Rakstīju nepārbaudot, ja kas neiet (nebūs brīnums) tad pielabo. Galvenā doma ir tā, ka rakstu īsā versija parasti var atšķirties no garās. Bieži vien garajā raksta versijā svarīgākās raksta daļas (summary) nav raksta sākumā. Lai uzraksītu sakarīgu īso versiju, parasti vajag vai nu cilvēku, vai arī mākslīgo intelektu. Esmu dzirdējis, ka US armija pašlaik taisa kaut kādu summarizētāju, kurš, piemēram, 10lpp tekstu spēj sasummarizēt pāris teikumos. Bet nu jādomā, ka Tev līdz teksta semantiskajai analīzei un neironu tīkliem vēl kāds brītiņš jāpamācās.

Edited by black
Link to comment
Share on other sites

Vari glabāt vienā laukā, un kā intro izmantot tikai kaut kādu noteiktu simbolu skaitu no pilnā raksta (substr).

 

Bet es labāk glabātu intro un galveno tekstu atsevišķos laukos.

 

Vēl var arī glabāt vienā laukā, bet izmantot kaut kādu speciālu simbolu virknējumu teksta vidū, kas norādītu, kur beidzas un intro, un kur sākas galvenais teksts. Piem:

Intro

<cut>

bla bla bla

 

Un tad iekš php ar explode() sadalīt rakstu divās daļās. Atkarībā no vajadzības rādit $texts[0] (intro) vai $texts[1] (paareejais).

Link to comment
Share on other sites

netaisi visu vienā lauciņā

 

ka US armija pašlaik taisa kaut kādu summarizētāju, kurš, piemēram, 10lpp tekstu spēj sasummarizēt pāris teikumos.

nevienmeer 2 tabulaas ir pats optimaalaakais variants it iipashi ja cilveeks nezinaa kaa vispaar taadas lietas taisas...

(var gadiities ka lai izvadiitu tekstu no 2 tabulaam naaksies izmantot JOIN ....)

---

par to sumeetaaju --> shaubos vai uz muusdienu tehniskaas baazes vispaar ko sakariigu var izveidot.... Brizzjiem tas vispaar ir netrsisinaams uzdevums

piemeram pamegjini sasumeet kaadu Romaanu (atnaaca, ieraudzija, nogaleeja slikto ,I&^@&za, Viss hapy end)

 

hackerman --> taisi 1 tabulaa kur:

ID, niks, datums, issais textc, garais textc, pieziimes/foto utt....(es taisu vel Lielo & mazo foto+ pieziimes personiigai lietoshanai + laucinju archiivs_Y_N + aktiivs_Y_N+ sadaljas_ID)

 

izvadiisgana elementaara:

izvadi iiso tekstu /autoru/datumu etcc... un linku kur uzraadi ID ....

kad links nospiests peec ID atrod pilno textu un izgruud uz ekraana

(vari arii izvadiit iiso text + autoru utt.. papildus datus....)

ievadiishana ediiteeshana :

elementara forma

 

P.S. ja tie teksti nebuus Mega daudz tad nekaadu bremzju nebuus (nu diez vai tev buus 10K jaunumu ierakstu)

Link to comment
Share on other sites

kaa jau mineeju iesaku vel pievienot laukus :

Raksta virsraksts --> so gan uzliec jo ja veidosi arhiivu tad eec shaa arii izvadiisi uz ekraana (kaudziiti ar rindinjaam ;) )

Arhivs --> dos iespeeju raadiit tikai aktuaalos rakstus un veidot arhiivu

Aktiivs --> Dod iespeeju rakstus sagatavot jau ieprieksh un peec vajadziibas pievienot (paseedi vienu , divus vakarus savadod tekstus veselam meenesim ;) )

un tik katru riitu pa 1,2 aktivizee ;) no malas izskatiisies ka lapa tiek ljoti ruupiigi apdeitota ;)

sadalja --> nu ja nakotnee buus vairaakas rakstu sadaljas ... taapeec labaak paredzeet uz reiz....

-------

mazaa bilde --> pie sakumtekstinja (kur visi kopaa ) izvada sho

lielaa bilde --> pie visa garaa teksta izvada sho

--------

Apskaties kaa notiek TVNET ;)

------

pieziimes --> noderees lai pats piefikseetu no kurienes naak raksts....

Link to comment
Share on other sites

Nu šodien sāku ķēpāties un aprāvos uzreiz ;D Problēma ir te

 

long_version lob not null,

date_created datetime not null,

PRIMARY KEY(article_id))

 

Ne mans notepad++ uzrāda tādu "lob" kā funkciju, ne mans phpmyadmin. Kā ir pareizi tā fcija? :)

 

paskatijos itkā create table tutos, tur tāda fcija netika pieminēta...

Edited by hackerman
Link to comment
Share on other sites

Nu jā... Karoč esmu "skeletu" uzcepis :) Īsti nezinu kā tā smukāk uztaisīt to vietu readmore.

Man pašlaik tur galvenais kverijs ir ~ tāds: SELECT * FROM news GROUP by id LIMIT 0,10

Nu man tur izvada to pirmos rakstus. Varbūt to readmore taisīt atsevišķā failā? Jo piem. es mazliet pamēģināju if(isset(get['id'])){

echo garais raksts

 

Nu tas man nepatika, jo parādās tie visi pirmīt izvadītie utt... Nu nebija daudz laika mēģināt, tagad prasu jums kā to vietu uztaisīt labāk, lai vēlāk atkal viss nav jāpārtaisa :)

Link to comment
Share on other sites

nekas jau ipasi, ja tiek gala ar visu

Neaizmirsti ka dati arii tajaas 2 (vai vairaak tabulaas) ir pareizi jasasaista ;)

Un Es nesmu teicis ka tas ir kas gruuts un sarezgjiits.... es mineeju ka iesakumaa Nav nepiecieshamas 2 tabulas.... kas tomeer iesaaceejam atvieglo dziivi......

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...