Jump to content
php.lv forumi

mainoties serverim sākas problēmas...


eM^

Recommended Posts

Iepriekš uz mana(lokālā) servera viss bija kārtībā, bet tagat, kad es ar programmu izvadiju visu datubazes saturu *.sql failā unkad ar phpmyadmin es to uzliku uz hostinga pazuda garumzīmes. Kāpēc? Un kā to labot?

 

charset: windows-1257 (tekstam lapā)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problēmas turpinās.

Tāpēc sākšu visu no sākuma:

 

Manas lapas charset = windows1257 (<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1257" />)

Lapu no sākuma taisiju uz sava servera - Apache

Datubāzes veidošanas ērtībām izmantoju - Nerocode MySQL Client

Visu saliku un vis bija, kā iecerēts - Latviešu burti, gan lapā, gan datubāzē.(datubaze neko nemainiju lai varetu but LV burti...)

Kad pienāca brīdis, kad lapu biju gatavs likt uz hostinga, datubāzei uztaisiju DUMP un lapu ieliku caur FTP (lapas informacijas DUMP - http://paste.php.lv/5468)

Tad iegāju hostētajā datubāzes serveri caur PHPMyAdmin lai ievietotu visu informāciju vienkārši importējot *.sql failu.

Sākās problēmas, jo kautkas šim PHPMyAdmin nepatika ar LV burtiem. Tad es mēģināju uztaisit vēlvienu DUMP un nomainiju charset uz - latin1. Problēmas atrisinājās. Viss itkā LV valodā un ir OK. Bet kad pamēģināju caur PHPMyAdmin apskatīt datus, tie visi bija ar keburiem, laigan lapā rādija visu ar garumzīmēm. Tiko, kā mēģināju pievienot/palabot kādu tekstu cau PHPMyAdmin šajā tekstā garumzimes vairs nebija - keburi. Laigan pārejos rakstos vēl vis bija kārtībā. Tad man ienāca prātā apskatīties kautko tajā nesaprotamajā PHPMyAdmin par charsetu/encodingu vai kautko, kas varētu būt pie vainas. Tad nu lūk, ko atradu:

MySQL kodējums: Windows Baltic (cp1257)

MySQL konekcijas kārtošana - latin1_bin

Visām tabulām un to kolonnām Izkārtojums - latin1_swedish_ci

 

Palīdziet ludzu. Ļoti svarīgi, jo es nezinu ko lai dara šādā sitoācijā, jo MySQL īpaši nepārzinu. Pārāk daudz darba iegūldīts, to visu rakstot...

Link to comment
Share on other sites

uzliec utf-8

vismaz tas ir universalais ko visur liek...

otrkaart iespejai ir jaabuut paarlikt encodingu, katrai lapai + mysql

 

Zinu ka vienreiz arii sachakareejos loti vnk lietaa...

main lapa bija utf-8 bet lapa ko includeeju bija citaa encodingaa.. un k-kaa jociigi viss gaaja.. jo refresh spaidot.. shad tad bija garumziimes.. un shad tad nee.. :D

 

no ta laika maaciiba.. visur visas lietas UTF-8 encodingaa salikt.. :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...