Jump to content
php.lv forumi

NEws


saprotiet mani

Recommended Posts

labdien :P . Ēm es esmu pašo laiku uztaisijis pirmo savu skriptu, man apmierina, kā tas strādā, bet man vēl ir 3 jautājumi, un es ceru, ka jūs varētu man nedaudz palīdzēt.

 

1. Kā es subsmitojot newsu varu izdarīt tā, lai datubāzē viņš saglabājās ar nākamo iespējamo Id numuru.

 

2. Kā, lai es izvadot no datubāzes ziņas izvadu noteiktu skāitu, piemēram es jau lietoju ORDER By date, time DESC, bet man vajag lai piemēram izvadās tikkai pēdējas 6, esmu dzirdējis, ka to var kkā ar limit....

 

3. Man index.php lapā rādās short story (ievads no teksta), un apakša katram short storyjam ir lienks lasīt vēl, gribu zināt ka piemēram ejot uz news.php?id=1 man rādās tikkai id1 ROW, nu ķipa pirmais ziņojums, itkā man itkā andrisp iedeva šādu kōda daļu, lai es ielieku,

if (isset($_GET['id']) && is_numerical($id)) {
$sql = "SELECT * FROM `news` WHERE id = ".$id;
// echo
}

bet īsti kkā nesanāk viņu pareizi ielikt, varbūt, kāds var man iedot kādu mājienu, vai palīdzēt man salikt kopĀ?

Paldies jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

1. Veido attiecīgo lauku kā auto_increment (ja lieto phpMyAdmin, tur to viegli izdarīt)

 

2) Pieraksti pieprasījumam beigās LIMIT 6

 

3) Izmato to pašu, ko tu izmanto, lai izvadītu leilo ziņu sarakstu, tikai pieliec pieprasījumā pirms ORDER to adrispa iedoto "WHERE id = " . $_GET['id']

Link to comment
Share on other sites

Jām.

 

 

1.) Mēģinot pirmo man phpmyadminā izmet

MySQL said:
#1075 - Incorrect table definition; There can only be one auto column and it must be defined as a key

Tad es skatos, to key, bet man tāds nau piedāvāts...

 

2.) Viss bija OK un vienkārši, paldies.

 

3.) kkā nesanāk, nevari iemest piemēru?

Edited by saprotiet mani
Link to comment
Share on other sites

Cik tev ir latviešu valodā ? :)

Jā pieddod, ka tik debīli sarakstiju, bet nebija laika, bija jāskrien...

 

Laikam ar to ID man sanāks tikkai pēc kāda laika, bet vai kāds nevar tad izskaidrot, un parādīt, aptuveni, kā darīt ar to news.php?id=1, jo es jau to varu uzlikt, pat ja man nau iD var jau ari likt pēc title.

 

 

P.S Latviešu valodā man ir 7 8)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...