Jump to content
php.lv forumi

probleema ar SET NAMES 'utf8'


jauninjais

Recommended Posts

taatad man lapa ir saglabaata utf-8 formaataa, tad kad panjemu ieraxtus no DB, man š paraadaas kaa . tad es peec connecta pie DB pieliku

 

mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $connect);

 

bet tas arii nepaliidzeeja, viss tikai palika sliktaak, teksts atteelojaas shaadi:

 

GodÄtie kolÄ“Ä£i!

 

kaut gan vajadzeetu buut shaadi:

 

Godātie kolēģi!

 

visi lauki datubaazee ir uzlikti uz utf8_latvian_ci

 

kur vareetu buut probleema?

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka charsets tev tai tabulai vai datubāzei ir utf8, tas nebūt nenozīmē, ka dati tev tur ir ielikti utf8 formātā. Pārbaudi konkrēti datus. Piemēram ar mysql komandrindas tūli izvelc datus un paskaties.

Link to comment
Share on other sites

tu domaa vai man pie ieraxtiishanas bija set names utf8? nee nebija. vai tas noziimee, ka visi dati pa jaunam jaapaarraxta?

 

BTW:

 

ieraxtot ar set names - visi burti raadaas bez garumzimeem, es izamntoju shaadu kodu:

 

<?

$zinja='a ā b c č d e ē f g ģ i ī j k ķ l ļ m n ņ o p r s š t u ū v z ž';

$skaits='3';

 

$konekcija=mysql_connect('127.0.0.1','*','*') or die ("Datubāzei pieslēgties neizdevās");

mysql_select_db('*',$konekcija);

mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $konekcija);

mysql_query("INSERT INTO `info`(`zinja`, `teikumi`) VALUES ('$zinja', '$skaits')",$konekcija);

mysql_close($konekcija);

?>

Edited by jauninjais
Link to comment
Share on other sites

Nē, litt, tas ir pilnīgi vienalga. Tāpat jā INSERT INTO table (x) VALUES ('2'). To 2 var likt un var arī nelikt pēdiņās.

 

Bet par tēmu, manuprā tu kautkur esi kautko nesaglabājis utf8, tik to cits zināt kā tu, neviens nevar.

Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz SET NAMES klauzulu, tad tur tiešām laikam bija vienalga vai ir vai nav pēdiņas, lai gan, IMHO, MySQL dokumentācijā tiek rekomentēdas pēdiņas.

 

jauninjais, tiešām pārbaudi tieši datu pareizību. iesaku uzlikt phpMyAdmin - ar to būs ļoti viegli to izdarīt.

Edited by slicer
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...