Jump to content
php.lv forumi

Ko tad iisti no Weba glabaa datubaazee?


nauriz

Recommended Posts

Taatad, gribeetos zinaat, ko tad iisti no taas Web lapas glabaa datubaazee? Nu tieshi konkreetas lietas, ko glabaa un kaadaa veidaa sho glabaashanu organizeet? Peec tam arii kaa sho saglabaato izvadiit - pienjemsim, ja es saglabaaju tekstu, kaadaa veidaa es vinju peec tam varu formateet izvadot?

Link to comment
Share on other sites

glabaa datu baazee ko gribi, kaut visu php kodu, aatrdarbiiba jau cic jautaajums. to visu pashu var failos glabaat.

bet taa glabaa kkaadus textus, kas nau konstanti, teiksim jaunumus, foruma zinjas, aptaujas lapas navigaaciju..

Link to comment
Share on other sites

Es pienjemsim saglabaaju kaut kaadus jaunumus datu baazee - virsraksts, teksts. Bet kaadaa veidaa es peec tam to tekstu vareetu izvadiit ar visaam atkaapeem, izceltu tekstu (bold, italic vai kaut kaa savaadaak).

Sanaak taa, ka man ir jaaglabaa tas teksts ar visiem HTML tagiem?

Nu jautaajums ir domaats taa, ka ja man lapaa visiem tekstiem ir kaut kaads standarta formateejums, tad vai tie teksti man arii noformateeti ar HTML, PHP vai kaa nu vinji tur buus formateeti arii jaaglabaa DB?

Kas datu baazee tiek glabaats no atteeliem - celjsh liidz atteelam?

 

P.S. Zinu, ka jautaajumi bik neskaidri un profesionaaljiem liekas pastulbi, bet nu gribaas man bik shitajaa teemaa iebraukt. Esu vairaakus tutoriaaljus lasiijis (varbuut ne visus liidz galam), bet skaidriiba iisti taapat nav tapusi.

Link to comment
Share on other sites

Datu baazee glabaa datus ;)

ja tu ar HTML izvadiitu

<b>VIRSRAKSTS XXx</b>

<p> text text text</p>

 

tad tikpat labi vari arii izvadiit:

$virsraksts="VIRSRAKSTS XXx" // shis tiek saglabaats DB tabulas rowa virsraksts

$teksts="text txtx txt";// shis tiek glabaats taas pashas DB tabulas rowa txts

un peec vajadziibas ar PHP izvadi..

 

<b><?php echo $virsraksts; ?> </b>

<p><?php echo $teksts; ?> </p>

-----

rezultaats buus identisks tik atskjiriiba ka 2 variantaa vareesi visu maniit dinamiski

P.S. bildes neglabaa (fiziski var, bet nevajag) DB glabaa tikai celju, augstumu, platumu

(ja vajag parakstu, alttextu utt...)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...