Jump to content
php.lv forumi

par ierakstīšanu/ labošanu failā


bra

Recommended Posts

Droši viena ka jau 100x aprunāts un visiem zināms topiks, bet es neko jēdzīgu Te neatradu savas prblēmas risināšanai.

 

Tātad es vēlētos ierastīt failā piem

<?php

#config fails

#Mysql configs

$user = "user";

$pass = "pass";

$host = "localhost";

$DB = "mana_db";

 

#un Te vel kāds bariņš visādu konfig lietiņu

?>

Problēma rodas tajā, ka piemēram veicot labošanu negribas izmanīt visu, bet tieši konkrēto rindiņu piemēram $pass, bet kā lai to izdara(?) netraumējot/ neizmainot pārējo saturu jo nevienmēr ir nepieciešamība manīt visu

 

Tad vēl piemēram es vēlos no faila izdzēst visas rindiņas kuras sākas ar # kā tas būtu izdarāms vai piemēram tās pašas rindiņas sadzīt iekš DB

 

 

Tad vel radās jautājums par to kā labāk būtu jāveido ielogošanās sitēmas daļa lai paziņotu cik lietotāju pašlaik atrodas pagē.

 

Tad arī vel vēlējos zināt kā tas ir ar datu saglabāšanu piemēram ir vairāki useri kuri ņemas pa vienu un to pašu formu, tikai katrs no sava PC un teiksim 4 nospiež saglabāt vienlaicīgi, tas jautājusm būtība ir par to cik ātri izpidās mysql querijs, un kā var uzzināt cik queriji izpildīti konkrētas darbības veikšanai piem datu atlasei.

 

Tad vēlējos uzzināt vai ar php ir iespējams atļaut piekļuvi no konkrēta IP apgabala piem visām 192.168.0... adresēm jo nevienmēr ir ir zināmas konkrētas IP adreses

 

Tad arī vēlējos uzzināt par popupiem kā šamos labāk taisiīt ar java script vai bez itkā visu laiku izmantoju bez, bet varbūt tā darīt nava labi.

 

Tad vel radās jautājums par atzipēšanu (*.zip) uz zip arhīvu veidošanu ar php kā tas notiekas un kuros gadījumos to izmanto ir izdevīgi un kuros nava?

 

varen daudz snāca, bet tas noteikti nav viss, bet labāk visu vienkopus nekā 101 reizi raxtīt jaunu topiku, jāsaka Jums lielais paldies, jūs, kuri man palīdzējuši esat tiešām atsaucīgi un izpalīdzīgi.

Paldies ka jūs palīdzat tādām lāmēm kā es

Edited by bra
Link to comment
Share on other sites

Problēma rodas tajā, ka piemēram veicot labošanu negribas izmanīt visu, bet tieši konkrēto rindiņu piemēram $pass, bet kā lai to izdara(?) netraumējot/ neizmainot pārējo saturu jo nevienmēr ir nepieciešamība manīt visu
Ja tu zini, ka tas $pass būs vienmēr piemēram 5. rindiņā, tad ielasi failu ar file() fju, pamaini masīva 5 elementu, un ieraksti atpakaļ failā. Ja nezinu kurā rindiņā, tad ej visām rindām cauri, un meklē kura satur tekstu "$pass=" un maini tikai to.

 

Tad vēl piemēram es vēlos no faila izdzēst visas rindiņas kuras sākas ar # kā tas būtu izdarāms vai piemēram tās pašas rindiņas sadzīt iekš DB
Atver failu, lasi pa vienai rindai un pārbaudi if ($line{0}=="#") { ... }

 

Tad vel radās jautājums par to kā labāk būtu jāveido ielogošanās sitēmas daļa lai paziņotu cik lietotāju pašlaik atrodas pagē.

Kad lietotājs ielogojās, ieliec viņā ielogošanās laiku datubāzē, kad viņš izdara pieprasījumu lapā (tb klikšķinās pa linkiem) tad updeito to laiku. Kad vajag saskaitīt cik lietotāju ir onlainā, tad saskaiti cik ieraksti ir laika intervālā no tekošā laika līdz, piemēram, 5 minūtes pagātnē.

 

Tad arī  vel vēlējos zināt kā tas ir ar datu saglabāšanu piemēram ir vairāki useri kuri ņemas pa vienu un to pašu formu, tikai katrs no sava PC un teiksim 4 nospiež saglabāt vienlaicīgi, tas jautājusm būtība ir par to cik ātri izpidās mysql querijs, un kā var uzzināt cik queriji izpildīti konkrētas darbības veikšanai piem datu atlasei.
Nu tak uztaisi vienu globālu mainīgo, kuru palielini katru reizi, kad izsauc mysql_query() fju (vai arī uzraksti funkciju, kas dara abas lietas automātiski), un tad jebkurā laikā uzzināsi, cik kveriji veikti. Un īsti nesaprotu kādas tev problēmas ar to, ka n-lietotāji submitos formu vienlaicīgi. Tā taču notiek visulaiku.

 

Tad vēlējos uzzināt vai ar php ir iespējams atļaut piekļuvi no konkrēta IP apgabala piem visām 192.168.0... adresēm jo nevienmēr ir ir zināmas konkrētas IP adreses

Nu tavā gadījumā, piemēram, pārbaudi vai viss kas ir pirms punkta ir vienāds ar "192.168.0".

 

Tad arī vēlējos uzzināt par popupiem kā šamos labāk taisiīt ar java script vai bez itkā visu laiku izmantoju bez, bet varbūt tā darīt nava labi.
Daudz jāstāsta, lasi te:

http://www.quirksmode.org/js/popup.html

http://www.alistapart.com/articles/popuplinks/

 

Tad vel radās jautājums par atzipēšanu (*.zip) uz zip arhīvu veidošanu ar php kā tas notiekas un kuros gadījumos to izmanto ir izdevīgi un kuros nava?

Tas notiek ar šīm fjām: http://lv.php.net/zip Taču tas ir tikai atarhivēšanai. Ja gribi pats veidot zip arhīvus, tad vajag saukt ārējas programmas (ar exec), nu vai arī rakstīt pašam savu paplašinājumu :)

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...