Jump to content
php.lv forumi

par moduļu bāzētu dzinēju


bra

Recommended Posts

nu ta pats nonācu pie šādas idejas kā es veidošu bez readir vai kā tā. tasīšu ar DB

tabula modules

|id | nosaukums | status | db_tabula | menu_item | file | maketime | info |

 

mazliet sīkāk par laukiem

id - visiem skaidrs

nosaukums - arī skaidrs

status - active / not active (1/ 0 )

db_tabula - tabulas nosaukums pie kuras vērsīsies katrs konkrētais mudulis, kapēc tas ir jāliek šeit? - tapēc jo ja gadījumā tāda tabula neeksitē tad varam nemaz nemēģināt darbināt moduli.

menu_item - vajadzīgs navigācijas veidošanai piem ?menu=module1 inklūdojam failu kura manu_item ir module1

file - faila nosaukums, kurš atrodas modules dirā un rupējas par moduļa darbību

maketime pēdējo izmaiņu datums aktivēts / deaktivēts utt

info informācija par katru moduli

 

un tad uzraxtīt vienu f-ciju kura savāc vajadzīgo infu no DB un darbojas ar to tālāk

 

nu tāda man tā ideja

izsaktiet savas idejas

Link to comment
Share on other sites

domā katram modulim tikai vienu tabulu vajadzēs? par menu item lietderiigumu arii var apdomaaties, ja jau tev viena atsauce uz inkluudojamo failu ir, tad kapeec tajaa arii nevareetu buut kaada funkcija, kas tev gjenereee menu?

 

vispaar manuprat tu visu meegjini saredzjgjiit. ja meegijni izveidot, lai vareetu dinamiski pievienot kautkaadus moduljus, tad padomaa vai tas tieshaam buus pietiekami dinamiski, varbuut galu galaa toemeer vieglaak ar roku kautko sakopeet, piekopeet kodaa un viss.

 

neesi redzeejis taadu reklaamu - kas der visam, tas neder nekam! :)

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēks programmē tikai 5. dienu, tad diez vai viņam ir vajadzīgs uz moduļiem bāzēts dzinējs. Arnico, kāda jēga vispār taisīt, ko tādu, ja nemaz nesaproti, kas tas tāds ir?

14253[/snapback]

 

Es nezinu kaada jeega, bet arvien biezhaak taadus cilveekus ieraugam :) kuriem ir vajadziigs kautko izveidot un ir padzirdeejushi ka to var izdariit ar php! Tad vinji saak maaciities php :) protams nepatiikami, bet taa nu tas ir ka viisem gribaas savu grasi nopleest no kopeejaa Latvijas cilveeku macinja, bet zinaashanu veel nav lai to izdariitu.

Link to comment
Share on other sites

ņā laikam mana problēma ir tā ka neesmu mācījes par programmētāju & nav īstena programmētāju domāšana...

 

bet par to kapēc menu likt modules DB es domāju ka ar ?menu=module pilnīgi pietiktu ja gadījumos būs nepieciešams pielikt vel ko klāt var tak tasīt ?menu=module&act=add un to act jau apskatīt pašā modulī,

par tā vairākām tabulām jā par to nebīju iedomājies, bet var tasīt arī pārbaudi no paša moduļa. Kapēc sarežģīt vai tad es sarežģiju ir tomār daudz & dažādas iespējas... un kurš teica ka php mācos 5dienas varbūt pagājušas ir jau 6 :P, bet tomār es vēlējos tikai uzzināt kā Jūs php gudrie tasat ko līdzīgu - pajautāt kas labāk kas nē jo pieredze tomār ir un paliek pieredze es labprāt mācos no citu kļūdām tikai tapēc arī jautāju...

Link to comment
Share on other sites

vienkaarshi saac taisiit kautko un tad jau ar laiku pats sapratiisi, kaa labaak.

taada intiima padariishana taa programmeeshana.

14272[/snapback]

 

muahaha, nu i skazal :D

zelta vārdi!

 

intīmā padarīšana izpaužas tā - tu dari, mokies utt. un tad parādi kādam profiņam savu kodu a šis pasaka - eu vecīt, zini baigais mēsls sanācis tev :D :D

 

neinu nav tik traki.

tā bra moduļu sistēma nepatīk.

piemēram tev ļoooti vajag lauku - informācija par moduli? laukam - db_tabula vispār neredzu jēgu, jo katram modulim vajadzētu vērsties atsevišķi pie tabulām - a ja nu tu izdomā pielikt modulim 10 tabulas? kā tiks šķirots tas viss?

 

un ar mysql ķēpāties arī nav vērts dēļ 4 moduļiem.

saraksti sev masīvu un ņem cauri. ieguvumi? lūgtum:

+ nevajadzēs vērsties pie mysql (resursi)

+ darbības izpildes ātrums

+ vienkāršība

 

ak jā - gribam pievienot moduļus dinamiski caur admin panelīti? kas vainas uztaisīt kaut vai teksta failu, kas saturēs visu nepieciešamo info par moduli?

 

un tiešām padomā par apstākli cik bieži tev vajadzēs likt klāt jaunus moduļus un vai tā visa ķēpa ar mysql nebūs daudz piņķerīgāka salīdzinot ar parastu masīvu ;)

Edited by hmnc
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...