Jump to content
php.lv forumi

kadu valodu?


renathy

Recommended Posts

Pirms pāris gadiem man bija līdzīgs jautājums pašam sev. Es vēlējos bēgt no PHP un mācījos python.

Nevajag skatīties kas ir populārs tirgū (darba), mani, piemēram, sauc arī PHPisti uz pārrunām, jo saprot, ka ar python`u varbūt varēs darīt lietas ātrāk un labāk. Galvenais būt valodas meistaram.

Tad noteikti jāņem moderna valoda, nevis oldskūlu kaut kādu, kur vēl visa izstrāde notiek vecajās tradīcijās. Lai uzreiz ir pieejami spēcīgi rīki vienību testēšanai, UI testēšanai utt.

 

Es ieteiktu ņemt ruby, ja vēlies taisīt TIKAI mājas lapas. Un ja vēlies ne tikai mājas lapas, bet arī kādu programmu uztaisīt, tad ieteiktu python. Python`s tāds universāls, kas der ļoti daudzām lietām.

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

Uz šobrīdi arī esmu līdzīgās krustcelēs. It kā PHP pilnībā šobrīd apmierina,bet gribētos pamēģināt arī kaut ko citu. Nevaru izšķirties starp javu un pitonu,par cik pamatā intereses ir par un ap datu ieguvi/apstrādi - respektīvi viss,kas kas iet zem jēdziena "web crawlers".

Tā kā praktiskās pieredzes ar abām valodām ir tuvu 0,tad priekšstats ir vairāk teorētisks,bet Python šķiet simpātiskāks:

- sintakse bez figūriekavām un liekas drazas. Ar pieradumu smuki formatēt kodu sanāk nobliezt 2 zaķus uzreiz

- nav jādeklarē mainīgie jo automātiski piešķir tipu kā PHP

- spēcīgi rīki XML/HTML apstrādei: lxml, scrapy, BeautifulSoup

- labāka performance darbojoties ar failiem (cik saprotu,tad arī ērtāk)

 

Java savukārt vilina ar:

- stabilu pieprasījumu tirgū ar solīdāku atalgojumu (vismaz ārpus lv)

- nav problēmu ar multithreadingu un atmiņas izmantošanu

- pielietojuma iespējas no mobilajām ierīcēm līdz mākonskaitļošanai. Neierobežota perspektīva jaunām idejām

 

Arī šobrīd nav īstas skaidrības,ko būtu vairāk vērts ņemt tā nopietnāk,jo abas gan jau ka nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Runājot par Python pieprasījumu tirgū ārpus LV - man ir aizdomas, ka sevi kā remote izstrādātāju vienkāršāk varētu būt pārdot kā reizi ar Python. Tiesa, ar PHP un Java neesmu mēģinājis, bet tajā valodās vieglāk uz vietas atrast darbiniekus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...