Jump to content
php.lv forumi

Jauniņais prasa pēc padoma!


GoDzila

Recommended Posts

Tātad! Gribēju prasīt un piereizes pateiksu uzreiz: "Es esmu tikai sācis apgūt PHP skriptu" Ķipa lasu gudras grāmatas un mēģinu darīt prakstiski! :D

 

Tagad ķeramies pie mana jautājuma:

1.)Pamanīju tādu lietu, kad uzrakstu šādu skriptu....

<?
echo "<html><body>";
echo $var = "Interesanta padarīšana tas php skripts!";
echo "<br> $var";
echo </body></html>
?>

...,tad to skatoties caur interneta brozeri, novēroju ka teikums man atkārtojas 2 reizes!

Vai tas ir pilnīgi normāli un tam nevaig pievērst dižu uzmanību, vai arī tā ir anamālīja?

 

2.) Darīju visu, kā bija grāmatā!

Norakstīju šādu skriptu:

<?
echo "<html><body>";
echo "Hello, $my_name";
echo </body></html>
?>

Tad Brozera adrešu joslā ierakstot šo te: http://localhost/-C-I-T-I-/index.php?my_name=GoDzila

Vaidzējā parādīties šadam teikumam: Hello, GoDzila Bet man parādījāš viens pliks Hello!

Un te nu atkal es gribu uzdot to pašu jautājumu, ko iepriekš, jo Man nenotiek tā kā to grāmatā raksta! :huh:

 

Jūsu varianti! :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Tev gadījusies slikta grāmata.

1) tu zini ko nozīmē echo? Tas nozīmē parādīt uz ekrāna to, kas padots parametros.

un tev ir:

...
echo $var = "Interesanta padarīšana tas php skripts!";
echo "<br> $var";
...

Tātad šeit tu pirmajā echo mainīgajam $var piešķir to garo vērtību UN tā kā ir priekšā echo, tad izdrukā to. Bet otrajā rindiņā tu izdrukā vēlreiz to $var vērtību! Nu tad man liekas, ka viss ir normāli, ka teksts ir divas reizes. Atceries: anomālijas ir ļoti retas parādības, lielāko ties ir līks kods UN nesaprašana kā tas strādā.

 

2) ja skriptam tiek padots kautkas aiz jautājumzīmes (?mainiigais=veertiiba), tad NEKAD nevajag pieņemt, ka to "veertiiba" var dabūt caur $mainiigais konstrukciju! Vienmēr lieto $_GET['mainiigais'] kontrukciju. Par to sīkāk te vakar jb4 diezgan daudz un sīki rakstīja: http://php.lv/f/index.php?showtopic=1765&v...indpost&p=11715

Link to comment
Share on other sites

Eu..neabizojat jauninjo ... :D atcierieties cik pashiem bija gruuti, kad pirmo reizi programmeeshanu saakaat studeet! :D Lai puisis aug.. muusu (resp. gudraako) uzdevums - audzinaat pareizi! ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...