Jump to content
php.lv forumi

kohana fw


euphoric

Recommended Posts

Labs vakars visiem !

 

Esmu +/- apguvis OOP un tagad ķeros vērsim pie ragiem, gribu apgūt mvc fw.

 

Sāku ar `Zend`, tad atmetu paņēmu `Yii`, atkal kaut kā negāja gludi ar to studēšanu, iespējams pārāk lieli/smagi, sākumam.

 

Tagad nu esmu nonācis pie `Kohana`, no pirmā acu skatiena viss skaisti un saprotami, nekādi `Active records`-kuru līdz šim vēl nēesmu izpratis, dokumentācija arī tīkama =)

 

Rodas daži jautājumi, kuru atbildes neatradu Doc.

 

Tātad :

 

MVC - Model->View->Controller

 

Ar `View` viss skaidrs.

 

Tālāk..Cik sapratu Controller's ir starp `V` un `M`. Tb. padod pieprasījumus pēc noteiktiem datiem (piem. no DB) ->uz `M`, iekš `Model` saņemam datus nododam atpakaļ uz `C` daļu, kur pēctam jau renderojam uz View..

 

Te arī rodas neskaidrība kam tas `Model` ir nepieciešams, tīri lai sadalītu to tehnisko daļu vēl pa 'blokiem' (lai vieglāk, lasīt..,modificēt...) ?

Kādos gadījumos tad viņu ir nepieciešāms izmantot, ja to visu var apkopot `C` daļā.. ?

 

Arī dokumentācijā rakstīts ka `M` nav oblegāts, tad kur paliek tā MVC struktūra ?

 

Paldies jau iepriekš :)

Link to comment
Share on other sites

Modeļi atbilst tava weba datubāzes slānim. Es piemēram katrai db tabulai taisu savu modeli, un modelī definēju funkcijas kuras var veikt ar šo tabulu (ieraksta pievienoshana dzeeshana, pievienoshana utt). Kontrolierī parasti datubāzes queriji izskatās super-neglīti, plus vēl vismaz Code Igniter kontrolierī nedrīkst izsaukt funkcijas no cita kontroliera, tāpēc ja datubāzes slāni liksi kontrolierī, tad būs problēmas ar datubāzes funkciju atkārtotu izmantošanu.

 

Kā izskatās tu vēl esi MVC freimworka meklējumos - tāpēc varu ieteikt Code Igniter. Mega-vienkāršs freimworks, laba un lakoniska dokumentācija utt.

Edited by 101111
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...