Jump to content
php.lv forumi

Preload Image


Devils666

Recommended Posts

<script type="text/javascript"> 
if (document.images) {
   img1 = new Image();
   img1.src = "bilde.gif";
}
</script> 

cik sapratu izmantojot šo JS funkcija viņš bildes cache ielāde?

un, viņas kaut kad ari izdzēšas?

cache ir kaut kāds limits?

Edited by Devils666
Link to comment
Share on other sites

Nu a kāpēc tu viņu izmanto?

 

Es saskatu iemeslu tikai kaut kādiem efektiem, piemēram, rollover bildītei, lai nebūtu tas lags, kad uzbrauc ar peli, ja bilde mainās.

Vai kaut kādai JS- iskai foto galerijai, lai viss ielādējas jau no sākuma...

Link to comment
Share on other sites

nu, man ir tāds nedaudz lagains serveris, kura vismaz uz manu browseri dazreiz ir tā, ka bildes neielādejas, piemēram viena..

tapec, kad uzliku sito fona bildei, uzreiz labak

bet domaju, vai parejam varetu, ja vinas pat vairak par 1mb kopa varetu svert

Link to comment
Share on other sites

Nu bet visas bildes, js skripti tak tāpat saglabājas kešatmiņā, līdz brīdim, kad speciāli tiek pieprasīti atkal (Ctrl+F5), vai ja kešatmiņa tiek iztīrīta, vai konkrētajam objektam ir beidzies termiņā (expire time). Nav vajadzīga negāda speciāla JS pre-ielāde.

 

Ja tev ir Firebug, ieslēdz NET paneli un paskaties, kā tiek pieprasīti dažādi elementi, cik laiku tas aizņem, un vai tie tiek ielādēti, vai ņemti no kešatmiņas.

 

Tavs JS piegājiens ir noderīgs tikai (ne tikai) tiem gadījumiem, kurus minēju augstāk....

Link to comment
Share on other sites

nu sakaidrs, es eju gulēt, bet anyway pajautāšu:

*var būt tā, ka catche ir pilna un sak tad var notikt?

* tātad catche tiek izdzēsta, kad paņem refresh?

*es jau senāk redzēju ka forumcinemas.lv ari izmanto kaut ko līdzīgu un ar tīri lielu sarakstu bildēm, apskaties source...

Link to comment
Share on other sites

nu sakaidrs, es eju gulēt, bet anyway pajautāšu:

*var būt tā, ka catche ir pilna un sak tad var notikt?

* tātad catche tiek izdzēsta, kad paņem refresh?

*es jau senāk redzēju ka forumcinemas.lv ari izmanto kaut ko līdzīgu un ar tīri lielu sarakstu bildēm, apskaties source...

 

Ja kešatmiņa pilna, domāju ka pārlūks dzēš vecākos ierakstus ārā. Vismaz FF var norādīt konkrētus MB, cik izmantot kešatmiņai. IE agrāk, man liekas, nebija tāda fīča, un tad arī bija temporary internet files simtiem megabaiti...

 

Ja vienkārši refrešo, tad pārlūks nelādē no jauna objektus(bildes, skriptus), bet ja uztaisa hard refresh Ctrl+F5, tad gan viņš visu pārlādē no jauna, tas ir, atsvaidzina kešatmiņu.

 

Par forumcinemas man ir teorija, ka viņi izmanto js, lai nebūtu tā, kad cilvēks ienāk pirmo reizi lapā, visas bildītes tā lēnām pa vienai ielādējas, radot tādu kā "salūzušas" lapas iespaidu sākumā, līdz viss ir ielādējies. Bet ar to JS ir tā, ka viņi ielādē visas nepieciešamās bildes, pirms lapas DOM elementi ir sākuši attēloties, un tad ir efekts, ka viss ātri parādās uz ekrāna (kaut patiesībā sākumā ir pauze, kad tiek lādētas tās bildes, kas nonāk kešatmiņā, un kad jau attiecīgi tiek attēloti dom elementi, tad pārlūks jau ņem no kešatmiņas vajadzīgās lietas)

 

Pamēģini ieiet tajā pašā forum cinemas, nospiest Ctrl+F5, pavērot kā notiek attēlošanās, salīdzinot kaut vai ar šo lapu: http://www.smbc-comics.com/

 

Tādas manas pārdomas, lūdzu palabojiet, ja kļūdos!

Edited by briedis
Link to comment
Share on other sites

IE6+ arī var uzlikt limitu cachei.

 

Vieni domā, kā pagarināt load time, cenšoties iekešot sākumā visas bildes. Citi atkal domā, kā to paātrināt, lādējot bilde "uz pieprasījumu"

http://www.appelsiini.net/projects/lazyload

(Izskatās, ka uz jaunā ff (3.6.3 vismaz) kaut kā nedarbojas. Pat ielādē bildes divreiz, bet tas tā :) Vairāk jau ideja kā tāda.)

Link to comment
Share on other sites

nu jā, viņiem tur savādāk uzbuvēts, bet nu, man ideja ieviest to sava lapa - http://myfame.id.lv

 

tikai driz tie banneri jau var svert 2mb un vairāk, tapēc isti nezinu, bet nu tas arī bandwitch ietaupītu, manuprāt.

 

tāda gadijuma nav kaut kāda funkcija, kas visas bildes automatiski sabaž catche?

Link to comment
Share on other sites

nu ja, 1x lapa ieies tad, ne bet ja pa lapu ilgak staigas, tad vismaz bildes vairs nelādes, bet nu ok

un man bija tāda ideja, bet neatradu tādu universālu, normālu kompresieri, kas spējīgs saspiest jpg,png un gif animācijas

 

+ btw, tikko apskatijos man iekš dev tool - wos.lv lapa parādija ka visas bildes aizņem gandrīz 19mb :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...