Jump to content
php.lv forumi

Datubazes izstrade


Joker_

Recommended Posts

Sveiki ! Esmu nobriedis izstrādāt vienu projektu MySQL datubāzē. Ņemot vērā, ka iepriekš esmu darbojies MS Access'ā tad rodas daži loģiski jautājumi. OS WinXP, Stāv wampserver2 (sql, php, apache), ir uzstādīts MySQL Workbench.

 

Tātad uzdevums ir izveidot lokālu, teiksim klientu datubāzi. Par cik nedraudzējos ar programmēšanu, lūk jautājumi:

 

1. Ko ir iespējams izmantot kā frontend ? Un vai to ir iespējams konfigurēt grafiski ? (bija doma par OpenOffice, jo free) php nemāku, tik cik ar CMS Joomla esmu darbojies.

2. Kur atrast (vēlams vizuālu) tutoriāli, kā strādāt ar Workbench ? YouTube tik spāniski un fraču val. atradu

3. Kā panākt DropDownMenu ar LookUp f-ju ? Accessā bija elementāri, laukam iedod parametrus, ka dati tiek ņemti no tabulas, lauka u.t.t. Vai precīzāk, kurā vietā ir iespējams šos parametrus laukam piešķirt ?

 

Sorry par dumjiem jautājumiem, bet diemžēl mammai padomu nevaru prasīt ;)

 

Paldies !

Edited by Joker_
Link to comment
Share on other sites

MySQL datubāzu un tabulu cepšanai man pietiek ar PHPMyAdmin

http://localhost/phpmyadmin :)

Kā lokālo serveri ar visu nepieciešamo lietoju XAMPP

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Lietotāju interfeisu iesaku veidot pašam ja jau reiz esi izlēmis piedalīties šajā forumā, tātad mācies PHP :)

Lai tev veicas.

Link to comment
Share on other sites

MySQL datubāzu un tabulu cepšanai man pietiek ar PHPMyAdmin

http://localhost/phpmyadmin :)

Kā lokālo serveri ar visu nepieciešamo lietoju XAMPP

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Lietotāju interfeisu iesaku veidot pašam ja jau reiz esi izlēmis piedalīties šajā forumā, tātad mācies PHP :)

Lai tev veicas.

Ir PHPMyAdmin virsū, bet ērtāk priekš manis ir ar Workbench tabulas būvēt. Ar to itkā bēdu nav, php ... hmm ... būs ko pasvīst :)

Bet tomēr vēl aktuāls jautājums par DropDownMenu ar Lookup f-ju !? Kā to risina vai praktizē speci !? Vai tā f-ja ir iekš tabulas kā Access'ā, vai to kabina savādāk klāt !? Man šobrīd šis ir sāpīgākais jautājums, pārējo vēl varētu pieciest, bet bez tā esmu iesprūdis ... !

 

Izgriezu šo jautājumu googlī .. neko sakarīgu neatradu.

 

Paldies !

Edited by Joker_
Link to comment
Share on other sites

yep "teach yourself web programming in 10 years" :D:D:D

varētu sākt ar w3schools.com un kko paspēlēties... ;)

 

EDIT: attiecībā uz tiem dropdowniem

1) ar sql SELECT paņem datus

2) un bāz iekšā html <select><option>aaa</option><option>bbb</option><option>ccc</option>...</select>

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Man nav skaidrs, kas tas ir ->

Bet tomēr vēl aktuāls jautājums par DropDownMenu ar Lookup f-ju !?

Situācija ar divām tabulām piem. "Mērvienības" un "Materiāls", tabula mērvienības satur visus nepieciešamos mērvienību veidus, bet tabulā materiāli ir nepieciešams norādīt mērvienību, datus vajadzētu ņemt no tabulas mērvienības. Kā panākt, ka tabulā materiāli ir Drop Down Menu ar iespēju izvēlēties mērvienības !? Tas ir tikai ar php iespējams, pašā sql tabulā to nav iespējams panākt ?

Link to comment
Share on other sites

tabula un toolis, ar ko rediģē tabulu, ir 2 dažādi jēdzieni ;)

Tā i, ka Access'ā pierod strādāt, rokas līkas paliek ar laiku ;), tur tas viss ir apvienots, tādēļ bija aizdoma, ka braucu auzās ar jautājumu. Tagad skaidrs kurā virzienā jārok.

 

w3schools.com jau šo to var atrast, provēšu tālāk.

 

Ja nu vēl kāds var ieteikt kādu WYSIWYG vai tamlīdzīgu grafisku instrumentu lai atvieglotu darbu ... !

 

Paldies visiem !

Link to comment
Share on other sites

Ko tu saproti ar wysiwyg grafisku instrumentu? :) Es saprotu to kā glīšu noformētu textarea lauku, lai nebūtu html's jāraksta ar roku...

Tieši tā, "What You See Is What You Get" lai nav jāprogrammē (nez vai tādu apzīmējumu var lietot saistībā ar php), vienīgais ko esmu darījis kopā ar SQL un PHP ir Joomla CMS. Šobrīd jau iet runa par tooli, kurš ļauj darboties ar SQL tabulām. Resp. vēlos izveidot mazu multiuser programmiņu/datubāzi, ar kuras palīdzību ļaudis spēs katrs no sava gala vadīt datus ... nu nez, pārāk sarežģīti sāk izklausīties ;) .. bez iemaņām programmēšanā laikam neiztikt ... cerēju ka risinājums būs vienkāršāks (priekš manis).

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, "What You See Is What You Get" lai nav jāprogrammē (nez vai tādu apzīmējumu var lietot saistībā ar php)

ir jāprogrammē, nekur neliksies. vai arī paliec pie Joomla, WordPress, Access, ...

 

no terminoloģijas viedokļa ar WYSIWYG šeit visi saprot wordam līdzīgu redaktoru, kuru programmētājs iestrādā savā cms, lai klients saņemot lapu, pēc tam var pats rediģēt tās saturu. un šīm vajadzībām ļoti populārs ir TinyMCE. taču kā jau teicu, tas ir lapas satura/html rediģēšanai priekš tiem, kam nav html zināšanas (tb klientam)

 

vēlos izveidot mazu multiuser programmiņu/datubāzi, ar kuras palīdzību ļaudis spēs katrs no sava gala vadīt datus ...

nu nez, pārāk sarežģīti sāk izklausīties ;)

nav sarežģīti, ja māk programmēt :D

vai lieto/pielāgo gatavus cmsus

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...