Jump to content
php.lv forumi

Efektīvs kods


neo

Recommended Posts

aatrumu paarbaudi ar funkciju microtime();

 

efektiivs/neefektiivs - ljoti subjektiivi.

 

no programmeetaaja viedoklja efektiivi buutu peec iespeejas mazaak rindinjas un paarskataams kods.

 

no lietotaaja viedoklja - preciizs, aatrs, ar ljoti daudz fiichaam.

Edited by рпр
Link to comment
Share on other sites

Kā var noteikt vai kods ir effektīvs un kaa var pārbaudīt koda ātrdarbību?

(sorry par translitu - universitaates linukss)

sasniedzot zinaamu zinaashanu liimeni.

ja skaties uz cita kodu un domaa - sheit es sho-to paarrakstiitu, tad tas vareetu buut neefektiivs

 

jautaajums - ko uzskatii par efektivitaati

 

piem, iekeshot visu svaigaako no datu baazes kaadam 100 lpp (nu taa, ap 3mb lai buutu) - un katru reizi virinaat sho failu vareetu buut aatraak paar apstraadeem un db pieprasiijumiem, tomeer RAMu eed nezheeliigi

otraadi - leeninsh db novaicaashanas skripts uz laamiem dzelzhiem arii apstraadaas vairaak lietotaaju

 

zakjku un brunurupuchu jautaajums

un sheit saakas filosofija

Link to comment
Share on other sites

Pēc manām domām efektīgam kodam ir divas puses: 1. Izpildes ātrums un efektivitāte 2. Salasāmība un papildināšana. Domāju, ja pēc šī seko, tad jabūt labam rezultātam :) bet nevienmēr tā sanāk :D

 

Bet man ar tāds jautājums saistībā ar kodu, mājas lapām, vai drīzāk web projektiem kā tādiem!

Cik zinu, tad daudzi, vai vismaz daži ar php strādā tā nopietni, vai vismaz piepelnās pa brīvo laiku. Tapēc gribu jautāt, kā Jūs darāt! Piemēram atnāk klients, kurš grib nelielu lapusi, tur ar jaunumiem, aptauju un mošk vēl kādu attēlu galeriju. Ko Jūs taisat no jauna un ko kopējat vai liekat klāt jau no vecā? Vai tiešām visi izmanto vienus vienīgus templeitus? Vai tikai gatavas klases un f-cijas?

 

Problēma ir tā, ka nēsmu redzējis, kā programmē lapas kāds pieredzējis cilvēks, man sanāk, ka atkal jaizgudro ritenis no jauna, kuru visi saka, ka nevajag izgudrot :)

 

Līdz šim man ir doma izveidot pieņemsim f-ciju, vai klasi, ar ko pārbauda datus un vēl vissādas f-cijas utt. Vārdusakot izveidot visu tā, lai pamainot nedaudz parametrus var iegūt tieši to ko vajaga!

Link to comment
Share on other sites

Turpinot Gachas aizsākto par salasāmību un papildināšanu... Šonedēļ nopirku grāmatu "Анализ Программного Кода на Примере Проектов Open Source" - Дионидис Спинеллис (Jeb oriģinālā "Code reading The Open Source Perspective" - Diomidis Spinellis). Vēl īsti neesmu iegrimis lasīšanā, bet katrā gadījumā grāmatas anotācija un satura rādītājs mani pārliecināja ka ir vērts ieguldīt sūri grūti sakrāto naudiņu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...