Jump to content
php.lv forumi

īsti nezinu kā saucas [Laikam ka kkas ar sabdomēniem]


DJEdja

Recommended Posts

izlasot arī otru tavu topiku, cik saprotu tu lapu turi uz savas kastes un pats arī to administrē? ja tā, tad tev jau iedeva linkus uz dns serveriem. btw tu nemaz neesi pateicis, kas tev ir par operētājsistēmu un kādus serverus jau esi uzinstalējis. anyway lasi konkrētā dns servera manuāli, kā tam pievienot subdomain. vai arī sameklē kādu adminu, kas to izdarīs tavā vietā. šis vairāk ir programmēšanas forums, lai gan tās lietas ir saistītas ;)

Link to comment
Share on other sites

hostingu neizmantoju jo bija slikta pieredze ar vairakiem hostingiem! :D

 

Tādēļ vajag lietot normālus hostingus, nevis draudzenes brāļa meitas vīra Genādija serveri. Ar normālu, es domāju tādu, kur ir arī jāmaksā...

Edited by rATRIJS
Link to comment
Share on other sites

nu lietoju Win XP,appserv 2.5.7

mēģinu ar tiem virtual host kko sataisīt nekas nesanāk!

Varbūt kāds varētu palīdzēt ja nav grūti? :) nu vismaz pareizi paskaidrot kā un kas jādara?

Jo visas pamācības kuras skatos es tur īsti lāgā nesaprotu! Ja es kautko sataisu man vispār webu netaisa vaļā! :(

Link to comment
Share on other sites

OK. Pieņemsim, ka man ir serveris ar IP adresi 1.2.3.4, kurā gribu, lai darbojas lapas:

lapsa.lv (un arī www.lapsa.lv)

vilks.lv (un arī www.vilks.lv)

Pieņemsim, ka "lapsas" lapas saturs atrodas serverim mapē c:\webs\lapsa un "vilka" lapas saturs atrodas serverim mapē c:\webs\vilks

Jāveic šādas lietas:

1) Jāizveido/jāizmaina atbilstošie DNS ieraksti, lai cilvēki verot vaļā lapsa.lv vai vilks.lv tiktu pārsūtīti uz manu serveri 1.2.3.4

1.1) Izmainam nic.lv (vai tajā DNS serverī, kas atbildīgs par attiecīgā domēna zonu) šo domēnu ierakstus un pievienojam

1.1.1) domēnam lapsa.lv

A     1.2.3.4
A www 1.2.3.4

1.1.2) domēnam vilks.lv

A     1.2.3.4
A www 1.2.3.4

2) Pārliecināmies ar nslookup vai dig, ka informācija veiksmīgi aktualizējusies.

C:\> nslookup
> server cache.nic.lv
Default server: cache.nic.lv
Address: 91.198.156.20#53
Default server: cache.nic.lv
Address: 2a02:500:4400:400::4#53
> vilks.lv
Server:		91.198.156.20
Address:	91.198.156.20#53

Non-authoritative answer:
Name:	vilks.lv
Address: 1.2.3.4

Izmaiņām būtu jāstājas spēkā dažu stundu laikā (atkarībā no tā kā nokonfigurēts var būt ātrāk/ilgāk)...

3) Tālāk veicam izmaiņas sava web servera (1.2.3.4) apache konfigurācijas failā (iepējamā atrašanās vieta: c:\appserv\apache\conf\httpd.conf) pievienojot/papildinot rindiņas:

NameVirtualHost *:80

<VirtualHost *:80>
ServerName www.lapsa.lv
ServerAlias lapsa.lv
DocumentRoot c:\webs\lapsa
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
ServerName www.vilks.lv
ServerAlias vilks.lv
DocumentRoot c:\webs\vilks
</VirtualHost>

4) Pārstartējam httpd (apache) - visam būtu jādarbojas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...