Jump to content
php.lv forumi

Sadaļu fieldi


test2

Recommended Posts

Gribēju pajautāt varbūt kāds zin, kā pareizi veidot struktūru šādā gadijumā:

 

Ir sadaļas, un katrā sadaļā var pievienot ierakstu:

sadalas

id|name

 

ieraksti

id|sad_id|name

Bet man tagad vajadzētu izveidot tā kkur būtu saglabāti katrai sadaļai savi fieldi:

sad_id|type|quest|answer

2 |text|Vārds|

2 |checkbox|Dzimums|siev.,vir.

 

Šito fieldu tabulu es izveidoju uz ātro tik tā, lai varētu izskaidrot, un man viņa arī nederēs, jo ir daudz sadaļas, tāpēc vajadzētu ko labāku...

Kā arī ir problēma ar to, kā pēctam to fieldu paglabāt iekš ierakstu tabulas.

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka labāka varianta nebūs.

 

Vienīgi, fieldu tabulā moš liec nevis sad_id, bet savu unikālo field_id (jo pieņem fieldi dažādām sadaļām var atkārtoties)

 

Tad izveido vēl vienu tabulu, kur būtu lauki sad_id un field_id, kur tiktu sasaistīts, kuri lauki ir kurām sadaļām...

Edited by briedis
Link to comment
Share on other sites

A kādā veidā man vēlāk to visu saglabāt, pieņemsim labi es uztaisu taka tu teici, lietotājs izvēlas sadaļu, viņam pārādas visi fieldi un sumbit, bet man tagad vajag to informāciju saglabāt iekš ieraksti tabulas. Sanāk, ka man visa tā ifno jāsaglabā vienā tabulas laukā, bet kā to vislabāk izdarīt? (piemērotākais veids), un kā es vēlāk zināšu, ka piemēram Jānis ir vārds un Vīr. ir dzimums?

 

ā un vel, kā es varēšu to informāciju tabulas veidā izvilkt?

Piemēram

Vārds. Dzimums

Jānis Vīr.

Liene Siev.

Un iespējams vel to tabulu vajadzēs šķirot...

Edited by test2
Link to comment
Share on other sites

Varbūt kāds pie reizes var pateikt, kā izdēst , vai pareizāk sakrot nogriezst tabulas ierakstu.

Piemēram, ir šitā:

 

id|fields |name

1 1,3,5,12,41,2 test

2 5 test1

3 1,3 test3

 

Un tagad piemēram, es gribu izdēst kādu ciparu no fields kolonas.

Kā uztaisīt to ka pārbauda vai, ja ir viens cipars, tad updeito kā '', ja ir vairāki, tad nosaka vai sākumā, vai savkārt ja viņš atrodas beigās un tad nogriež nost. (lai nenojūk kommati)

 

Piemērs: sākumā ir (1,3,5,12,41,2) padots izgriezst 5 no fields, pēc updeita vajag šitā: 1,3,12,41,2, bet ja, piemēram vajag 1 izgriezst, tad pēc updeita vajag, lai ir šitā: 3,5,12,41,2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...