Jump to content
php.lv forumi

Filtru organizēšana


Sasa

Recommended Posts

Kā prātīgāk būtu realizēt, tādu fīču ka piemēram lapā ir vairāki filtri pēc kā var filtrēt.

Pieņemsim ir izvēlets kāds no filtriem, tad tiek izvēlēts vēl kāds un tad vēl kāds, tad man tā arī ir jāizfiltrē dati pēc pirmā, otrā trešā.

domāju šādi kaut kā veidot

index.html?filtrsViens=1&&filtrsDivi=2&&filtrsTris=3

,bet katru no šiem vēl saglabāt sesijā, lai nav tā ka, ja izvēlās kādu citu filtru pirmais pazūd.

Var vēl kā savādāk?

Link to comment
Share on other sites

nju visi tie filtri (uri parametri) kodā ir pieejami kā strings (query string), ar kuru var darīt, ko vien vēlies - likt kko klāt, ņemt nost...

 

starp citu, kad tiek izvēlēts kāds filtrs, tad jaunā adrese tiek formēta ar javascript vai jau bija izveidota ar php?

varbūt vari iedot kādu vienkāršu piemēru no tā, kas tev tur ir

Link to comment
Share on other sites

vispār es asp.net'ā kodēšu un kas attiecās uz javascript, tad es šo ar javascript netaisīšu un ja nu atslēgts, tad filti nestrādās.

sanāk tā ka tas query strings var tikt explodēts un tad sadžoinots atpakaļ, vai ir vēl kādas metodes?

Link to comment
Share on other sites

yep, query string pārveido par asociatīvu masīvu, izdara izmaiņas parametros (kas tagad ir kā key => value), un pēc tam tos apvieno atpakaļ sākotnējā izskatā. php gadījumā jāatceras, ka query stringa parametru vērtības vajag atkodēt ar urldecode() un pēc tam atkal iekodēt ar urlencode(). noteikti, ka inetā var salasīt jau gatavas funkcijas/klases, kas to dara, un .NETā vispār varbūt tas jau uzreiz ir. man vismaz tas likās pietiekami vienkārši un uri manipulācijas pats sakodēju

 

bet par tiem frīkiem, kas slēdz ārā javascript, nevajadzētu pārāk iespringt. ja mācēja izslēgt, tad arī mācēs ieslēgt, kad to savajadzēsies. protams, visai galvenai lapas navigācijai ir jābūt (linki ar prosta a href). savukārt, piemēram, var būt filtri, kas ir norealizēti kā dropdown, kam, izvēloties vērtību, automātiski (ar js) notiek lapas pārlāde ar jauno filtra vērtību. tas, protams, ir ērti un, ja klients vēlas šādu funkcionalitāti, tad nevajadzētu viņu sākt atrunāt un biedēt ar to, kāds varbūt būs izslēdzis javascriptu un tam nestrādās. sry, ja kāds atslēdzot javascript, izrubī sev ārā aplikācijas funkcionalitāti, tad viņam tās vnk nav. lai tad samierinās ar minimālo web funkcionalitāti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...