Jump to content
php.lv forumi

utf-8 encodings


hu_ha

Recommended Posts

lieta sekojoša - lapā tiek izmantots utf-8 kodējums, datu bāzē tiek smuki iegrūsts unikods un tāpat tiek smuki izgūts.

 

Problēma - ja ierakstu editorā burtus "ļģēī" etc un saglabāju, tad lapā tie rādās kā ķeburi. Tas protams aiz tā, ka encodings editoram nav utf.

Ja nomainu editoram kodējumu uz utf, tad atkal problēma, jo visi tagi un kods tiek rakstīts unikodā un php nespēj sagremot.

 

kāds ir risinājums un kur es esmu iebraucis auzās.

 

izmantoju zend editoru (varbūt vienk nemāku pareizi iestatīt?)

 

Šobrīd risinājums ir rakstīt kodu iekš zend(ANSI kodējums) un latviskos tekstus kopēt no notepad2 (utf), bet nu tā galīgi nav labi..

Link to comment
Share on other sites

Ja nomainu editoram kodējumu uz utf, tad atkal problēma, jo visi tagi un kods tiek rakstīts unikodā un php nespēj sagremot.

 

Kā to saprast? Kāpēc php nespēj tagus sagremot. Tagi tak izmanto pirmos 128 ASCII simbolus, kas savā kodējumā ir ekvivalenti ar utf-8 kodējumu. Skaties tikai, ka neizmanto UTF-16 kodējumu, tas gan nav savietojams ar ASCII kodējumu!

Link to comment
Share on other sites

Ja nomainu editoram kodējumu uz utf, tad atkal problēma, jo visi tagi un kods tiek rakstīts unikodā un php nespēj sagremot.

 

vienk es kopēju no notepad uz zend un vienu brīdi izveidojās situācija, kad pārlūkā tika izsviests viss kods - taa itkā php nebūtu pieslēgts. pamainot kodējumus atkal viss gāja kā nākas (tiesa gan atkārtot neizdevās).

 

tad jautājums sekojošs - kaa var zend uzlikt utf-8? atradu, ka tur var mainīt forntus, bet tas gluži nav tas ko man vajag...

Link to comment
Share on other sites

Nu bāc, man tagad speciāli ir jāuzinstalē Zend Studio, lai tev atbildētu!?!

Tools->Preferences->Editing (Encoding = UTF-8)

vai arī

File->Save As... (Encoding = UTF-8)

Tiešām nevarēji visiem meņučiem cauri izskriet?

Link to comment
Share on other sites

Zendam viss ar unikode iraid labi, dažiem varbūt rokas līkas.

 

Varētu būt probzas, ja tev kāds ne-utf burts līdzās angļu simbolam (tegam, php) un tas tiek apvienots vienā utf-8 simbolā (resp. katri 2 byte pārveidoti par 1 utf-8 simb.) Pamēģini atdalīt tagus no burtiem ar speisiem un nomainīt kodējumu.

 

Mans gan raksta visu ANSII, "saskārnes tekstus" izvada caur funkciju, angļu valodā, bet pie vajadzības tiek "pieslēgts" failiņš ar utf-8 tulkojumiem, viss kas netiek iztulkots vadās angliski.

 

e.g.

function tr($word)

{

if (!empty($dict[$word]))

return $dict[$word];

return $word;

}

 

failiņš tr_lv.php

<?php $dict=array('Welcome'=>'Sveicināti',...); ?>

 

iekš index.php

echo tr('Welcome').', '.$user.'!';

 

nu apmērām.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...