Jump to content
php.lv forumi

masīva elementu mainīšana vietām


jupper

Recommended Posts

vecā labā manuālā metode:

 

$aa=array("lampa","galds","krēsls");
$c=$aa[0];
$aa[0]=$aa[1];
$aa[1]=$aa[2];
$aa[2]=$c;

$aa=array("galds","krēsls","lampa");

tb jebkuram masīvam:
$sk=count($aa);
$c=$aa[0]; 
for ($i=0; $i<$sk; $i++) {
$aa[$i]=$aa[$i+1];
}
$aa[$sk]=$c;

Link to comment
Share on other sites

Kas ta šitā par ideju? Tas tak elementārs paņēmiens, es vispār nesaprotu, kā var šito (ar masīva elementu pārbīdīšanu) pats neidomāt. Es bij domājis, ka cilvēks to grib advancēti uzrakstīt ;)

Link to comment
Share on other sites

2bubu

 

tas array_push() nobiida pirmo elementu uz beigaam, bet man vajag arii iespeeju vinju paarbiidiit uz citu vietu, ja arii masiivaa buus 20 ieraksti, lai vareetu paarbiidiit gan pirmo elementu aiz piektaa, astotaa utt., gan ceturto elementu uz otro, desmito vietu utt.

Link to comment
Share on other sites

2bubu

 

tas array_push() nobiida pirmo elementu uz beigaam, bet man vajag arii iespeeju vinju paarbiidiit uz citu vietu, ja arii masiivaa buus 20 ieraksti, lai vareetu paarbiidiit gan pirmo elementu aiz piektaa, astotaa utt., gan ceturto elementu uz otro, desmito vietu utt.

Tad tā arī vajag izteikties uzreiz! A to pēc tā 3-elementu masīva piemēra vienīgais, ko varēja saprast bija, ka gribi pirmo elementu aizlikt aiz pēdējā.

Ja gribi, lai jebkuru elementu var aizlikt aiz jebkura, tad vai nu jādarbojās ar array_slice, vai arī ar hu_ha ieteikto metodi, t.b. pašam ciklā visu pārbīdīt kā vajag.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...