Jump to content
php.lv forumi

jQuery + Ajax


renathy

Recommended Posts

Sāku skatīties jQuery, taču kkā netieku tik ātri skaidrībā, pārāk nesaprotams vēl tas pieraksts liekas, bet man vajag tieši Ajax daļu.

 

Varbūt kāds var uzmest aši kādu piemēru vai shēmu kā tas notiek:

 

1.piemērs. Ik pēc noteikta laika (piemēram, 1min) nosūtīt kko uz serveri, lai ierakstītu kaut ko datu bāzē (piemēram, kaut vai ieraksta "1" tabulā).

 

 

2.PIEMĒRS sanāca pašai, bet 1.piemērs gan ne ...

 

2. piemērs. Pats vienāršākais piemērs kā, piemēram, uz pogas klikšķa rezultātā nosūta uz serveri, kur php atdod, piemēram tekstu 'abrakadabra' un šito tekstu saņemt atpakaļ.

Edited by renathy
Link to comment
Share on other sites

$(document).ready(function()
{
 // šis kods izpildās tikai tad, kad dokuments ir gatavs

 //izsaucam atjaunošanās funkciju
 atjaunot_bloku();
});

// funkcija, kura tiks atkārtoti izsaukta.
function atjaunot_bloku()
{
 //iegūstam datus no kāda faila(test.php). var arī izmantot load, bet man pašai labāk patīk get
 $.get("test.php", function(data)
 {
// ieliekam jaunumu div iekšā datus
$("#jaunumi").html(data);
// html būtu tāds: <div id="jaunumi"></div>
 });
 // atkārtojam funkciju, izpildīsies pec 5 sekundēm
 setTimeout('atjaunot_bloku()', 5000)
}

 

kodu nepārbaudīju. Kļūdu meklēšanai iesaku firebug. test.php tad taisi to ieraksta veidošanu datubāzē.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Liels paldies!

 

Vēl vienīgi papildus gribēju pajautāt - ja man nevajag saņemt atbildi atpakaļ no servera (nu nevajaga ne atjaunot div jaunumi ne vispār kaut ko darīt ar rezultātu), tad es vienkārši izlaižu to rindu $("#jaunumi").html(data); un viss strādā? Bet varbūt ir tāda paredzēta jau iespēja, kas sūta datus bez atbildes saņemšanas gadīšanas?

 

 

un tad saprotu, ka ir $.get, bet kad izmanto $.ajax?

Tagad palasīju saprotu, ka $.ajax vienkārši piedāvā vairāk visādu opciju, bet $.get un $.post ir vienkāršāki...

Edited by renathy
Link to comment
Share on other sites

Ja tev nekādas darbības, pēc datu nosūtīšanas, nav jāveic, tad vienkārši nedefinēt "success" parametru $.ajax() gadījumā vai callback parametru $.get() un $.post() gadījumos.

 

P.S. Funkcijas dokumentācija, parametri, kas norādīti kvadrāt iekavās, nav obligāti jānorāda.

Edited by marcis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...