Jump to content
php.lv forumi

index.php vispārējā struktūra


newnew

Recommended Posts

Pamat php darbības esmu apguvis, bet neizrotu kādai jābūt normālai PHP struktūrai.

Pieņemsim, man ir neliels projekts - pāris formas, kur pievieno kaut ko, atrāda kaut ko tabulā un tml.

Es nesaprotu, kā organizēt index.php failu un kādu kodu likt citos failos, lai būtu pēc iesējas mazāka koda dublēšanās?

 

Apmēram tāds index.php:

 

include "header.html"

 

pārbaude vai ielogojies

if (!ielogojies)

{

logošanas forma

iet atpakaļ uz index.php ---???? vai tas ir pareizi

}

else

{

kods, lai pieslēgtos pie db

 

navigācijas ģenerēšana (piemēram, linki "PIEVIENOT CILVĒKU", "RĀDĪT VISUS CILVĒKUS", "PIEVIENOT PROJEKTU")

-- ??????? šeit nesaprotu, vai linkiem ir jābūt atpakaļ uz index.php atpakaļ ar GETiem, kas norāda navigācijas id,

vai arī katru reizi uz atbilstošo jaunu failu (kas it kā šķiet loģiskāks), bet tad sanāk visu augšējo daļu (par logošanos, pamatizskatu un db konekciju) atkārtot

 

// galvenās html daļas ģenerēšana (atkarībā no navigācijas):

if ($nav = 11)

{

funkcija, kas drukāt formu - pievienot cilvēku

---- ????? nesaprotu vai formai submits arī jātaisa uz šo pašu index.php vai atkal uz jaunu failu, kur notiks mysql insert, bet tur atkal liels koda gabals jādublē?

}

else

{

funkcijas, kas drukā formu pievienot projektu

}

 

 

include "footer.html"

}

Link to comment
Share on other sites

Vislbak but, ja visas darbibas izdaritas pirms tu izvadi lapa, jebkadus datus. Var jau but katra lapa atseveshki, bet ja teme uz MVC vajag vairak palasit par to

Link to comment
Share on other sites

Es lasīju gan par template, gan par mvc, bet tas būs daudz vēlāk, kad par to sākšu sīkāk skatīties.

Tagad esmu tikai iesācējs, kurš saprot PHP konstrukcijas, bet nesaprotu kā to visu kodu organizēt - kaut vai visprimitīvākā veidā, bez visādiem sarežģījumiem (mvc, template u.tml.).

 

Es nesaprotu kā no formām postēt datus - uz index.php, vai arī uz jaunām lapām, kur kopēt lapas struktūru.

Līdzīgi ir par navigāciju - nav skaidrs vai katra navigācijas sadaļa apstrādāsies tai pašā index.php vai arī atsevišķā failā (kur atkal būs jākopē lapas struktūra).

Link to comment
Share on other sites

Iesakuma es ari taisiju ta ka no kegeliem (blokiem) un visus kopa includoju ieksh index faila.

 

Postus labak ir apstradat atsevishkos failos, kura ir tikai datu apstrade, pec tam ar header parmest uz vajadzigo lapu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...