Jump to content
php.lv forumi

ar get ?..


Jee

Recommended Posts

Esmu iesaaceejs ieksh php!

Man ir jautaajums, kaa var dabuut taas jautaajuma ziimes, kas paraadaas lapas adresee? Zinu, ka to dara ar GET un ieguust sadaljas. Bet man taa ir pustumsha bilde! Nezinu kaa izveidot sadalju!

Link to comment
Share on other sites

Tavs pirmais engines varetu but piemeram ar index.php

<?
if ($id == 1){
include("dokji/1.fails");
}

if ($id == 2){
include("dokji/2.fails");
}
else
{
include("dokji/1.fails");
}
?>

attiecigi uzveido ka diraa dokji/ tiek izvediots jauns fails kursh atrod lielako pec skaita tobish 2 un pievieno + 1 un tresha faila saturu direktorijai dokji/ jabut ar tiesibam izvediot jaunus failus un ierakstit taja infu uzliec CHMOD 777 un tad ar izdoma un atkal index.php faila saliec linkus piemeram <a href="?id=1">sākums</a> un <a href="?id=2">par mani</a> prostakais variants gatavs un pakapeniski sac pilnveidoties un lieto switch f-ju un GET

Link to comment
Share on other sites

Un kaa es varu pim izdariit taa? Man uz index faila ir raxtinjsh un noraade taalaak. uzspezjot uz taalaak paraadaas pilns raxtinja raksts. Un man vaig lai raada www.blaablaa.lv/index?=1 Vajag lai get mainiigo var izveidot sadalju ar index.

Link to comment
Share on other sites

Isti nesapratu tavu pedejo jautajumu ;) bet Aleksejs un Rumpeklis tev jau visu pateica

 

index.php

<?
if ($_GET['id'] == 1){
include('pages/1.php');
}

if ($_GET['id'] == 2){
include('pages/2.php');
}
else
{
echo 'Pieprasītā lapa nav atrasta!';
}
?>

un lapās 1.php un 2.php var būt tas kas tev vajadzīgs.

 

Iesaku no sākuma uztaisīt šo un vēl šo to iemācīties un tad tik domāt par texta sadalīšanu, jo tur jau tev tie dati būs javelk ārā no mysql DB vai text failiem un vēl jāapstrādā!!!

Labojums: Apskatijos tavu webu un gribu prasīt - tu tās ziņas ievieto caur formas un glabā text failos, vai vienkārši pievieno html failam ?

 

Vajag lai get mainiigo var izveidot sadalju ar index.
Un šis teikums man galīgi neaizgāja, nesaprotu, ko tu ar to biji domājis. Edited by Gacha
Link to comment
Share on other sites

a un par lasīt tālāk ieteiktu lietot mysql datubāzu sitēmu ar divām tabulām tipa sorttext un fulltext :blink:

 

chmods ir uz unix tiopa serveriem feilu premisijas tipa 777 ir atļaut viesu ar failu darīt visiem lietotājiem ierakstīt - apskatīt - izpildīt

:blink:

Edited by sviesc
Link to comment
Share on other sites

Nu es switch izmantoju mazliet citos nolūkos, bet lapas inklūdam lietoju kaut ko līdzīgu šim te:

function main($page){

 $array = array(
    	 'blogs' => 'blog.php',
    	 'bildes' => 'foto.php',
    	 'arhivs' => 'archive.php');
   
   if($array[$page] == ''){$lapa = 'blog.php';}
   else{$lapa = $array[$page];}

   $lapa = 'pages/'.$lapa;
   
   if (file_exists($lapa)){include($lapa);}
   else{echo 'Pieprasītā lapa nav atrasta!';}
 
}

Ieteiktu vēl šo apvienot ar DB vai text failiem, lai varētu vieglāk pievienot lapas! Un labāk tiešām papēti to sviesta engini, lai saprastu, kā tas darbojas.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...