Jump to content
php.lv forumi

Insert column


Tanders

Recommended Posts

Sveiki, man taads jautaajums.

 

Kaa var ar SQL paliidziibu pievienot velvienu kolonnu tabulai ar veertiibaam. Kolonnu pashu pa sevi ar ALTER TABLE protu uztaisiit.

Karo4 tabula apmeeram taada:

 

Vards|Uzvards

Janis|Berzinsh

Andris|Ozolinsh

.......|.......

 

Datu ir daudz, un vajag pievienot velvienu kolonu Email ar attieciigiem emailiem katrai personai.

 

Un vel viens jautaajums: Vai var no citas tabulas ,piemeram, ja man buutu email tabula, kur ir shiim personaam email, paarvietot uz tabulu kaa 3sho kolonnu(Takaa paarkopeet).

Link to comment
Share on other sites

1kārt runājot par datubāzēm ir ļoti vērtīgi tomēr pateikt, par kuru tiek runāts.

2kārt vispārīgi pasākums ir jādara 2 soļos:

1) pievieno jaunu kolonu ar alter table add <column>

2) koriģējam tabulas kolonu uz jaunajām vērtībām (update), kur e-pastu ņemam no otras tabulas. Protams šeit būtu jābūt kādam nosacījumam, pēc kura personai noskaidro, kurš tad īsti e-pasts tai pieder.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Un vel viens jautaajums: Vai var no citas tabulas ,piemeram, ja man buutu email tabula, kur ir shiim personaam email, paarvietot uz tabulu kaa 3sho kolonnu(Takaa paarkopeet).

Iesaku ljoti apdomaat vai tas ir nepieciesams ....

Padomaa pats ....

Vienam lietotaajam var Buut Daudz e-maili ....

Kautvai Personiigais / Darbaa .... Tas pats attiecas uz tel.nr ...

( Ljoti pat iespejams ka Tieshi tadelj ir veidota sada DB struktura --> kas peec savas buutibas ir tikai logjiska )

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos sliktu piemeeru iedevu. Es domaaju vispaar kadu kolonnu (kaut vai kkaadu ID vai vel kaadu).

 

Nu ja peekshnji gadaas, ka gribi jaunu kolonnu pievienot. Kaadaa veidaa taas vertiibas pievienot?

 

Piemeeram,man ir taa pati tabula

 

Vards | Uzvards

-------------------

Janis | Berzinsh

Andris | Ozolinsh

..........|.............

 

un cita tabula ar vienu kolonnu "ID" (Vai arii citu kolonnu), kur dati ievadiiti atbilstoshi pirmaas tabulas personaam.

 

ID

---

001

002

.....

 

Un es gribu pievienot sho kolonnu pirmajai tabulai (Nevis atteeloshanai, ko var ar Joiniem panaakt, bet ierakstiit sho kolonnu tabulaa). Vai to var ar SQL querijiem panaakt, vai nepiecieshams PHP skripts?

 

Aaa un jaa, runa iet par MySQL datubaazi.

Link to comment
Share on other sites

Problēma ir ar to. ka relāciju datubāzēs normāli nav tāda jēdziena "kur dati ievadiiti atbilstoshi pirmaas tabulas personaam", ja netiek norādīta nekāda saite. T.i. ja tu tabulā A ievadi ierakstus kārtībā 1, 2, 3 un tabulā B ievadi ierakstus kārtībā 1, 2, 3, tad, ja Tev nav nekādi nosacījumi, pēc kuriem šos ierakstus droši sasaistīt, tad vispārīgā gadījumā Tu nevari A pirmo ierakstu sasaistīt ar B pirmo ierakstu. Relāciju datubāzēs nav tāda jēdziena kārtība vai kaut kāda noklusēta atbilstība. Tev tā ir pašam jānodefinē. Ieraksti noklusēti ir samesti kopā (ar domu matemātiska kopa), pie tam šajā kopā vispārīgā gadījumā ieraksti var atkārtoties (skat multiset). Un ja tev nav nekādas dabiskas atslēgas (piemēram dažkārt der vārds uzvārds, dažkārt der personas kods) vai pašam pielikta klāt numuriņa, tad tikai vienu ierakstu konkrēti tu izvilkt ārā nevari. Tas ko Tu iedomājies droši vien ir tāda kā kolona excelī kur it kā ir viena kolona. Bet tur taču klusiņām ir piekārtots klāt katrai kolonai indekss. Datubāzēs tā nav, Tev tas indekss ir jāpieliek pašam, vai nu kā unikāls numurs vai kā kādu atribūtu kopa, kas unikāli identificē konkrētu ierakstu.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Tad tomeer no pasha saakuma jau jaauztaisa ID kolonna katrai tabulai lai peec tam kad Joino vai pievieno kaadu kolonnu vareetu pieliidzinaat tabula1.ID=tabula2.ID

 

Laikam tad savaadaak nevar :) Paldies, ka izskaidrojaat!

Link to comment
Share on other sites

parasti gan dara sadi:

 

(Juzeri)

id | vards | uzvards |

 

(e-maili)

id | juzeri_id | emails

 

---

un tad vari atrast jebkuram userim e-mailu , gan Jebkuram e-mailam useri ... tb. tabulas ir sasaistiitas.... Sajaa gadijumaa peec Jusera tabulas ID .....

----

Principali varetu (e-mail) tabulai iztikt bez id -->( juseri_id | emails ) , bet taa nav labi dariit ....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...