Jump to content
php.lv forumi

Failu permisijas


.:G:.

Recommended Posts

Beidzot ir uzlikts jaunais eclub.lv serveris, bet nu failiem jāuzliek, kurus var fopen().

Iekš F.Q rakstīts ka, jātaisa chmod 716 file_name, izmēģināju, bet viņš man met ārā :

chmod(): Unable to access ;

Nezinu vai pareizi sapratu, bet katram ir iedots savs UID, un tad regulē prmisijas.

"Каждый пользователь имеет свой UID и может настраивать права доступа к файлам и папкам на своем сайте " (eclub.lv)

Kā to var izdarīt, lai es varu atvērt failu un ierakstīt tajā?

Link to comment
Share on other sites

<_< Vakar nedaudz padarbojos gar tām permisijām un kaut kas jau sāk sanākt.

Es caur ftp piesl'edzos un vienkārši paņēmu un uzliku tām mapēm, kurās vēlos, lai skripts var ierakstīt jaunus failus, un failiem, kuros skripts mēģina ko ierakstīt, nomainīju atributes, ka tos var gan lasīt, gan tos papildināt (read,write).

Nezinu tikai kā ir ar tiem failiem, kurus skripts izveido, vai tos pēc tam var papildināt, vai arī izveidojot failu skriptam pašam jānomaina atributes, nēsmu vēl mēģinājis.

Bet, ja jāmaina tad ar to pašu chmod().

Link to comment
Share on other sites

Apache procesam/uuserim no pasha hostinga buutu dodaamas tiesiibas mainiit tiesiibas - Change Permissions, resp. lietot chmod/chown. Kad tiek veidots fails, vinsh tiek veidots ar apache uid un tiesiibaam. Resp. ja apache nebuus tiesiibu rakstiit/dzeest utt. php to arii nevarees izdariit.

Plus uz linushiem veel sarezhgjiitaaka lieta ar taam "inherited" tiesiibaam, resp. kaa attiecas permisijas folderim uz failu, kas tajaa tiks veidots.

Piem. ja apache ir tiesiibas taisiit failus (write), bet uz kaada no folderiem to naf, tad arii nevarees.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...