Jump to content
php.lv forumi

Jūsu ieteikumus


bra

Recommended Posts

Kā jūs domājat, kā labāk būtu veidot meklētāju?

 

Mana prolēma ir tāda, ka nepieciešams meklēt datubāzē utf-8 kodējumā.

Ja SQL pieprasījumu veidojam šādi:

SELECT * FROM tabula WHERE lauks LIKE '%Rīga%'

ja SQL pieprasīju izpildām šādi tiek atrasti un atgriesti dati, kur tabulas lauks satur Rīga, un šeit rodas arī mana problēma tieši ar to ka ļautiņi ir slinki un ierakstot riga, rīga vai ko tamlīdzīgu vēlas saņemt tos pašus ierakstus, kurus atgriestu jameklētu pēc Rīga.

 

Problēma slēpjas tajā apstāklī, ka nekādīgi nevaru izdomāt, kā lai izveido šādu meklēšanas sistēmu, kura atlasītu visus datus no SQL datubāzes neskatoties uz KeySensitive tāpat uz garumzīmēm, vārdu sakot tiktu atrasti visi ieraksti, kur ir atroams jēdziens riga un rādīt riga, rīga, Rīga, Riga etc

 

pašam bija iedeja ka varētu izvedot masīvi kurā tad sarakstu visus ā,š,ļ, etc un tad meklējamā tekstā aizstāt visus a, š, ļ etc ar elementiem no šī masīva tad salīdzināt cur ar SQL DB esošajiem, un tā pat arī orā virzienā, bet man nemaz negribas domāt cik šāda operācija patērētu servera resursus, un cik ātrā būtu atu atgriešana.

 

Paldies Jums jau iepriekš

 

P.S. Vai ir iespējams iegūt ko līdzīgu !LIKE vai NOT LIKE 'frāze' t.i. lai šī meklētā frāze tiktu izlaista piemēram kā google vai šinī pašā forumā pierakstot "-" priekšā meklētajai frāzei(vārdam) tiks atlasīti visi ieraksti, kur šī frāze nav iekļauta

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...