Jump to content
php.lv forumi

kaa selecteet 5 peec kaartas ejoshus id


wudu

Recommended Posts

ir ~ taada tabula (shis ir vienkaarshots paraugs):

id | kkas
---------
2  | xx1
3  | xx2
8  | xx3
9  | xx4
10 | xx5
12 | xx6
16 | xx7

 

maacos mysql un peec minimaalu pamatu apguves noleemu saakt veidot bilzhu galeriju. princips ir taads: pa vidu lielaa bilde un zem vinjas 5 mazinjas - viduu shii pati konkreetaa bilde un uz katriem saaniem attieciigi 2 ieprieksheejaas un 2 naakamaas. vajag uztaisiit taa lai uzspiezhot kaadu no mazajaam viss sakaartotos kaa vajag, t.i. ielaadeetos lielaa bilde (ar to viss ok), shii pati bilde nostaatos viduu (arii ok) un atieciigi veel pa 2 katraa pusee pa malaam. iipasha uzmaniiba jaapieveersh tam, ja tiek panjemta 1., 2., peedeejaa vai pirmspeedeejaa bide - lai nerastos tukshi laukumi. ja gruuti saprast uzraxtiito, sheit buus paraugs ko es gribu panaakt: http://krish.id.lv/gallery/displayimage.php?album=5&pos=2 (atljaavos krisha galeriju kaa piemeeru panjemt)

 

vajag selekteet 5 id. esmu uztaisiijis "pa savam", kas prasa diezgan daudzus kverijus un if'us, un droshi zinu, ka to visu var paveikt cilveeciigaak. paliidziet luudzu ar pareizajiem vaicaajumiem...

Link to comment
Share on other sites

tur jau taa lieta, ka shis neder. ja es panjemu peedeejo bildi, tad man vajag noselecteet 5 bildes saakot no (peedeejaa-5), ja pirmspeedeejo tad vajag no (pirmspeedeejaa-4). tavs variants (paarveidots) neder...

Link to comment
Share on other sites

tev tur tabulas struktuura galiigi garaam :(

dari taa:

LIELA | MAZA

1 | 1

1 | 2

1 |3

2 |1

1 | 4

2 | 2

utt....

tad nebuusi atkarigs no DB ierakstiem kas nebuut neraakstaas peec kaartas....

Izvilkt aaraa

SELECT liela, maza FROM tabula WHERE Liela = tev vajadziigaa bilde ....

 

attieciigi izvilks visa mazaas bildes kas atbilst lielajai ;)

i vari pievienot klaat kad vien vajag, i kaartot kaa patiik, i komentaarus utt...

Pilna riiciibas briiviiba ;)

edit:

nu protams pieliec priekshaa arii ID un vari vel uzlikt LIELA index ... buus max aatri unefektiivi...

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

man ir taa

id | filename
---------
2  | bilde1.jpg
3  | bilde2.jpg
8  | bilde3.jpg
9  | bilde4.jpg
10 | bilde5.jpg
12 | bilde6.jpg
16 | bilde7.jpg

 

taas mazaas nav konkreetaas bildes dazhaadie izmeeri, bet pavisam citas bildes (ti lai navigaacija buutu eertaaka par parastajiem ATPAKALJ TAALAAK). pavisam ir 3 izmeeri: origjinaalaa, videejis liela (ko parasti raada) un thumbnail - katra savaa mapee. taa es eerti varu dabuut failu: /small/bilde1.jpg vai /display/bilde1.jpg vai /original/bilde1.jpg. citi izmeeri, paplashinaajumi mani neinteresee. vai nu tu neesi sapratis manu ideju vai arii es taveejo...

Link to comment
Share on other sites

tagat sapratu

nu ielaadee visus nosaukumus masiivaa ...

(vari saglabaat masiivu sessijaa lai nav DB jaatramda )

un darbojies ar masiiva indexiem ....

resp skaitlju virkne --> taalaak tiira matimaatika :)

un dazji ifi ;)

(vai nav pie beigaam, vai nav pashaa sakumaa )

 

Algoritms ir taads pats kaa lapu parskjirsanai....

Pilns Inets ar scriptiem ;)

Link to comment
Share on other sites

sanaaca. liels paldies =]

 

vienu briidi man pat pasham ienaaca doma par masiiviem, tachu nez kaapeec to uzreiz atmetu, bet nu rezultaats man patiik: tiek izpildiits tikai 1 vaicaajums un 3 if'i

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...