Jump to content
php.lv forumi

Variablji Caur Urli


DelNet

Recommended Posts

Kaa lai dabuu ka php scripts pienjem variaabljus no url

piem index.php?vieta=zinjas

kaal ai scriptaa varaablim pieshkjir vertibu "zinjas"?

deretu kaads paraugs....megnaaju viaadis ar ifiem un elsiem skatijos via variaablis netiek nodots utt.

kads var piemeeru pateikt un ari kas tajaa scrip[ta obligaati nepiecieshams?

thnx jau ieprieksh

Link to comment
Share on other sites

nu apmeeram shaadi -

<code><font color="#000000">

<font color="#0000CC"><?
</font><font color="#006600">switch (</font><font color="#0000CC">$HTTP_GET_VARS</font><font color="#006600">[</font><font color="#0000CC">vieta</font><font color="#006600">]) {
case </font><font color="#0000CC">zinjas</font><font color="#006600">;
print (</font><font color="#CC0000">"Ziņas n"</font><font color="#006600">);
break;
default;
print (</font><font color="#CC0000">"nekas n"</font><font color="#006600">);
break;
}
</font><font color="#0000CC">?>
</font>
</font>
</code>

tagad ierakstot index.php?vieta=zinjas jaaparaadaas "Ziņas" tikai n priekshaa sliipaa sviitra

Link to comment
Share on other sites

Nu switcham jau naak variants default : taakaa ja nav variablis vai neatbilst neviena veertiiba tiek dariits tas kas noraadiits by default..

es gan neesmu aizraavies ar NOTICE iesleegtiem tapeec 100% pateikt nevaru, lai gan principaa vinjas visur sleedz araa (nedod dies buutu katru mainiigo jaadefinee 99% lapu palidotu uz warningiem :) ) liidz ar to isset() nav nepiecieshams.

Link to comment
Share on other sites

Es gan ir par isset pielietojumu un NOTICE ieslēgtiem uz jaunas lapas rakstīšanas brīdi - pēc tam, kad lapu izčeko un pabeidz, uzliekt notīšus off un visādam "unsafe" funkcijām saliek @ priekšā.

Bet tā kā esmu slinks uz garo rakstīšanu, izmantoju funkciju:

function p($index='')

{

if (!isset($_POST[$index])) return;

return (trim($_POST[$index]));

}

Un tā kā manam redaktoram iekaviņas un pēdiņas var salikt ar key shortcutiem, tad man atliekt uzsist:

p, SHIFT+F9 /iekaviņas: p()/,(neatlaižot SHIFT)+F10 /ieliek apostrofa pēdīņas iekš iekavām un novieto kursoru starp pēdiņām p('|')/,un uzreiz ierakstu indeksu /p('index')/. Ērti un nav vārningu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...